Презентація проекту Академічного Інкубатора Підприємництва (АІП)

8 квітня 2013 року в Київському міжнародному університеті відбувся семінар по ознайомленню з проектом Polska Pomoc, метою якого є створення Академічного Інкубатора Підприємництва (АІП) у КиМУ. Учасниками семінару стали студенти Інституту міжнародних відносин та Економічного факультету Університету.

Організатор – Інститут міжнародних відносин (директор проф. Тіменко І.В.).
Модератор семінару - доцент Рябоштан Є.В. – перший заступник директора Інституту міжнародних відносин, а подолати мовний бар’єр із гостями допомагав професор кафедри теорії держави і права, адміністративного і фінансового права Панченко В.О.

Презентацію нового для українського ринку проекту, на прикладі діючого у м. Щецин (Польща), провели польські представники – координатор проекту Томаш Чубара та лектор Роберт Журавський.

Академічний інкубатор підприємництва – це установа, котра підтримує молодих людей, які хочуть почати свій власний бізнес.

Місія АІП – створення умов для появи нових робочих місць шляхом підтримки функціонування і розвитку нових малих підприємств, розташованих в приміщеннях інкубатора. Організація інкубатора має пом'якшити серйозні перешкоди для молодих підприємців та створити умови для їх ефективної діяльності. Інкубатор приймає форму організованого господарського комплексу, орієнтованого на підтримку новопосталих підприємств, котрий забезпечує достатнє приміщення для підприємницької діяльності, офісні, консалтингові послуги, бізнес-підтримку і допомогу в пошуку фінансування та організації навчання. Завданням інкубатора є надання організаційної, правової і технічної допомоги співробітникам, студентам і аспірантам. Отримані знання та досвід сприятимуть зменшенню витрат, пов'язаних з початком діяльності фірми.

Процес інкубації складається з двох етапів і включає в себе:

• пре-інкубаційний етап, тобто навчання майбутнього підприємця і розробку моделі розвитку бізнесу;
  • інкубаційний етап, тобто планування, підготовку бізнес-плану та/або техніко-економічне обґрунтування, пошук джерел фінансування, розробку стратегії продажів, формування команди, захист прав інтелектуальної власності.

Наступні етапи проекту:

• вивчення польського досвіду АІП українськими студентами (Польща, м. Щецин, липень 2013);
  • проведення міжнародної конференції (Україна, м. Київ, жовтень 2013).

Подібна співпраця дає змогу студентам познайомитись із інноваційним закордонним досвідом, що в перспективі сприятиме розвитку українського бізнесу.

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ