Творча зустріч з Віктором Андрієнком у межах кінофестивалю «10 муза»

Від 28 листопада до 2 грудня 2013 року в Києві тривав V Міжнародний фестиваль молодого кіно «10 муза», організованого Союзом молодих кінематографістів України за підтримки Міністерства культури України, Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, груп компаній «Star Мedia», Чорноморської телерадіокомпанії та журналу "Телекритика". Партнером кінофестивалю виступив і Київський міжнародний університет, зокрема Інститут телебачення, кіно і театру КиМУ (директор – проф. Ільїна Н.О.), який вже багато років готує фахівців для телебачення та кінематографу.

29 листопада в межах фестивалю в стінах КиМУ відбувся перегляд конкурсних робіт, презентація кінопроектів Союзу молодих кінематографістів України, а також творча зустріч зі знаним актором, а віднедавна ще й кінорежисером, Віктором Андрієнком, який привіз для показу свій художній фільм «Іван Сила».

Знята за мотивами книги О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», ця стрічка – чи не єдиний, починаючи з 1991 року, дитячий кінофільм українського виробництва, що вийшов у широкий прокат.

Віктор Андрієнко, який виступив і в ролі режисера, і в ролі сценариста та актора, розповів про особливості знімального процесу, про роботу з українськими силачами Василем Вірастюком і Дмитром Халаджі та цікаві деталі зйомок: «…Нам вдалось значно зекономити, співпрацюючи з польськими та чеськими музеями та студіями, які надали нам за невеликі кошти автентичні історичні костюми та 20 ретро-автомобілів початку XX століття…».

Після перегляду фільму в аудиторії не вщухали овації, шквал запитань посипався на гостя і студенти довго не хотіли відпускати Віктора Миколайовича. Зокрема, їх цікавило: Як Вам вдавалось поєднувати одночасно роль режисера та актора?; Скільки часу зайняли зйомки фільму?; Як у Вас виникла ідея стрічки?; Наскільки вигідно сьогодні знімати україномовне кіно? та багато іншого.

Насамкінець директор Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ, професор Ільїна Ніна Олександрівна щиро подякувала Віктору Андрієнку за прекрасну творчу роботу та запросила завітати до університету принаймні ще раз, адже багато запитань студентів ще чекають на відповіді.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ