Зустріч із французьким режисером Леєм Абдуламіром

21 травня 2013 року студенти спеціальностей «Кіно-, телемистецтво» та «Журналістика» стали учасниками зустрічі з французьким режисером-документалістом паном Леєм Абдуламіром (організатор – кафедра кіно-, телемистецтва КиМУ, завідувач кафедри – професор Безручко О.В.).

Свого часу пан Лей, громадянин Іраку, вступив до Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого (Україна), здобув спеціальність режисера кіно й отримав путівку в професійне життя. Цікавим є той факт, що в його переддипломній роботі знялася народна артистка Росії Лариса Кадочникова.

Країною, де пан Абдуламір зумів розкрити свій талант режисера, стала Франція. Саме там він розпочав власне творче життя і продовжує знімати дотепер документальні фільми, розкриваючи для себе й інших сприйняття світогляду в країнах з різним віросповіданням, занурюючись у психологічні аспекти подій, доносячи думки, відмінні від політичної ідеології. На його думку, тільки за цих умов фільми матимуть успіх глядацької аудиторії у будь-якому куточку світу, що підтверджують зустрічі режисера із шанувальниками документального кіно.

Також пан Лей відповів на запитання студентів, яких цікавила його думка про особливості роботи диктора телебачення, завдання та перспективи документального кіно, як довго зазвичай триває робота над одним фільмом, і як утримати духовну рівновагу і не перейти на рейки комерційного кіно.

На завершення зустрічі Безручко О.В. подякував гостю за цікаву й змістовну зустріч і виразив сподівання, що в наступному навчальному році студенти матимуть змогу ознайомитись із його роботами.

КиМУ КиМУ