Он-лайн-лекція австрійського науковця Герберта Арлта для студентів КиМУ

Доля непересічної особистості – австрійського журналіста та драматурга Юрія Зойфера – стала темою он-лайн-зустрічі студентів і викладачів Інституту журналістики Київського міжнародного університету (КиМУ) з науковим директором Інституту австрійських та інтернаціональних літературних процесів, доктором Гербертом Арлтом (робоча мова - англійська).

Відео-лекція на тему «Урбанізація та глобалізація насилля в інформаційному просторі», що відбулась 23 листопада 2012 року, не випадково була присвячена життю й творчості Юрія Зойфера, адже письменник народився і виріс в Україні, ставши, однак, символом не української, а австрійської журналістики.

Юрій Зойфер – визнаний у світі літературний класик і журналіст, п’єси якого за останнє десятиліття ставились у Європі та США не менше 50 разів. Хоча життя драматурга саме по собі нагадувало велику драму. Обравши шлях підпільної боротьби, він потрапив до концентраційного табору Дахау, а пізніше – до Бухенвальду, де й помер у віці 27 років.

За словами доктора Арлта, період ув’язнення не примусив письменника покинути літературну діяльність. Навпаки, головні свої твори, зокрема «Пісню про Дахау», він написав саме в концтаборі.

Доктор Арлт також представив студентам-журналістам КиМУ книгу перекладів творів Зойфера (автор – П. Рихло), яка наразі готується до друку.

Крім того, під час бесіди вдалося досягти основної мети – викликати інтерес студентства до постаті нашого видатного співвітчизника, про що свідчить низка запитань до гостя, а саме:

• У чому секрет поезії Зойфера? Наскільки вона є актуальною для сучасного суспільства?
  • Чи було знято документальні або художні фільми, присвячені життю драматурга?
  • Чому необхідно говорити про творчість Ю. Зойфера саме з молоддю? Наскільки це важливо для майбутніх журналістів?

Насамкінець, організатор лекції – завідувач кафедри соціальних комунікацій КиМУ, професор Холод О.М. подякував австрійському колезі за змістовну бесіду та висловив сподівання, що така он-лайн-зустріч – це тільки перший етап у подальшій співпраці КиМУ з авторитетним науковцем.

КиМУ КиМУ