Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Таджикистан в Україні пана Ш.М. Султонова

24 жовтня 2012 року відбувся візит Надзвичайного та Повноважного Посла Таджикистану в Україні пана Ш.М. Султонова до Київського міжнародного університету. У зустрічі взяли участь професор Хачатурян Хачатур Володимирович – президент КиМУ, пан Назарзода Парвіз — аташе Посольства з питань культури, викладачі та студенти Інституту міжнародних відносин КиМУ.

Лекція пана Посла була присвячена українсько-таджицьким відносинам, які помітно активізувались останнім часом. Як один із результатів — відкриття Посольства Республіки Таджикистан у Києві та Посольства України в Душанбе. У своєму виступі пан Посол ознайомив присутніх із досягненнями країни за 20 років незалежності, зокрема — з результатами співпраці Таджикистану та України в галузі енергетики, сільського господарства й економіки. Разом з тим, між двома країнами ще існує великий нереалізований потенціал, про що свідчать десятки міждержавних угод.

Детальніше була надана інформація щодо діалогу наших країн у галузі освіти, науки і культури, життя та досягнень таджицької діаспори в Україні. Наприклад, у планах Посольства створення Ради студентів Таджикистану, які навчаються в Україні. Цей орган буде координувати роботу студентських рад в областях і проводити молодіжні міжнародні заходи.

Темою переговорів керівництва Університету й пана Посла стали питання навчання студентів Таджикистану в КиМУ, затвердження спільних програм навчання, обміну студентами, організація спільних конференцій і відеолекцій.

Упродовж години пан Посол відповідав на такі запитання студентів:
  • Які сфери співпраці Таджикистану й України є найефективнішими, а які треба розвивати?;
  • Позиція Таджикистану щодо інтеграційних процесів у межах СНД;
  • Як Ви оцінюєте перспективи вступу Таджикистану до Митного Союзу?;
  • Ваша думка щодо того, що Європейський Союз, за рішенням Нобелівського комітету, є лауреатом Нобелівської премії миру 2012 року;
  • Що є головним у професії дипломата?; Що для Вас означає поняття «імідж країни»?

Посольство Таджикистану в Україні передало до бібліотеки КиМУ літературу з історії своєї держави, а студенти, у свою чергу, подякували шановному гостю за чудову лекцію та вручили квіти.

КиМУ
КиМУ КиМУ