Майстер-клас тележурналіста Олександра Моторного

«Робота журналіста в країнах, де склалася конфліктна ситуація» - такою була тема зустрічі журналіста телеканалу «1+1» Олександра Моторного зі студентами IV курсу спеціальностей «Журналістика», «Кіно-, телемистецтво» Київського міжнародного університету 23 жовтня 2012 року.

Студенти мали унікальну можливість з вуст журналіста-практика почути інформацію щодо цієї спеціалізації журналістики й засвоїти алгоритм підготовки і роботи в складних і незвичних умовах, певних правилах для журналіста, наприклад: працювати в одязі з відповідними позначками, ніколи не брати до рук зброї, працювати в парі з представником інших «дружніх» каналів, постійно мати доступ до надійних засобів зв'язку. Під час зустрічі пан Моторний наголошував на знанні англійської мови, якою можна спілкуватися майже в будь-якій країні. І студенти вкотре впевнились у правильності вибору вищого навчального закладу, у якому навчання ведеться двома мовами (українською, англійською) і після його закінчення володіють професійною англійською мовою.

Упродовж зустрічі пан Моторний наводив приклади своєї роботи в Катарі й Пакистані 2007 року, Грузії 2008 року, Киргизії 2011 року, на кордоні Тунісу й Лівії 2011 року, що захопило повну увагу аудиторії.

Олександр Моторний з першої ж хвилини задав динамічний темп зустрічі, запропонувавши кілька тестів для студентів, які вимагали від них аргументації власного вибору, зваженості рішення в запропонованих ситуаціях і передбачення їх наслідків.

Наприкінці зустрічі у студентів виникли численні запитання, а саме: чим був мотивований вибір професії, з чого починати готуватися до відрядження, чи виникали проблеми через некоректний переклад, чи подавали до суду на нього, які специфічні особливості роботи в країнах Європи і Сходу, робота над яким матеріалом була найнебезпечніша та інші.

Директор Інституту журналістики проф. Зикун Н.І. подякувала пану Олександру за яскраву й змістовну зустріч і висловила сподівання на її продовження, адже в поєднанні з теоретичними знаннями студенти матимуть вигідний старт для вдалої кар'єри.

КиМУ КиМУ КиМУ