Заходи в Інституті лінгвістики: вивчаємо іноземні мови разом

Визначний інтелектуал свого часу Аврелій Августин влучно підмічав: «Для вивчення мови значно важливішою є вільна допитливість, аніж грізна необхідність».

Приблизно таким же принципом послуговується в своїй діяльності і Інститут лінгвістики Київського міжнародного університету, де у першому півріччі 2012-2013 н.р. відбулась низка заходів, спрямованих на заохочення студентів до вивчення іноземних мов.

Персональна унікальна виставка книжок професора кафедри романської філології КиМУ Вороніної Маргарити Михайлівни саме й мала на меті поглибити інтерес студентства до вивчення іспанської мови.

Колекцію книг, яка складається з більш ніж 1000 видань, присвячених іспанській культурі та мові, Маргарита Михайлівна збирала майже все своє життя. Унікальність постійно діючої виставки не тільки в тому, що деякі екземпляри видані наприкінці XIX століття, в 1901, 1913 роках, а й в тому, що видані вони в різних куточках світу. Виставка викликала великий інтерес не тільки у студентів, а й у викладачів Університету. За багато років викладання іспанської мови Маргарита Михайлівна змогла прищепити своїм студентам любов до книги. Тож, не дивно, що сьогодні, повертаючись з закордонних поїздок, вони з задоволенням поповнюють колекцію улюбленого викладача книгами іноземного видавництва.

А щоб студенти якнайшвидше подолали мовний бар'єр, активізували лексику, підвищили швидкість і спонтанність мови та її розуміння на слух кафедра германської філології (завідувач – професор Мизин Т.О., доцент Борисенко Ю.А.) систематично проводить зустрічі та круглі столи разом з носіями мов. 21 грудня 2012 року круглий стіл на тему «Політичне співробітництво Австрії та України», за участю представника австрійського культурного клубу «Боденське озеро» Йоганна Аманна, у ході роботи якого обговорювались питання культурного і політичного життя України та Австрії, системи виборів в обох країнах, дав можливість студентам не тільки почути живу німецьку мову з уст носія, а й продемонструвати власні знання, адже робочою мовою зустрічі була німецька.

До того ж кафедра германської філології є активним популяризатором німецької мови в Україні не лише на університетських, а й на виїзних заходах. Так, 14 грудня 2012 року доцент кафедри Борисенко Ю.А., за підтримки Німецької школи в Києві і особисто її викладача Томаса Штратомаєра, провів інтелектуальну гру «Справжній європеєць» серед старшокласників Рахівського району Закарпатської області, а 15 грудня - науково-практичний семінар «Німецькомовний простір та сучасні методи викладання німецької мови в контексті міжкультурної комунікації» для викладачів німецької мови району, де серед іншого були розглянуті питання нормованої вимови німецької мови, особливості введення лексики та інше.

Кафедри романської та германської філології Інституту лінгвістики КиМУ забезпечують викладання іноземних мов, зокрема популярних у світі англійської та німецької, у всіх структурних підрозділах Університету, більш того англійська мова – це друга робоча мова КиМУ, мова практичних занять та семінарів, мова міжнародного спілкування, одна із умов успішного кар’єрного росту у майбутньому. Надати можливість студентам шести інститутів та трьох факультетів Університету порівняти свої знання з цих двох мов, показати якого рівня вони вже досягли, мотивуючи їх таким чином до подальшого вдосконалення знань і було головною метою Олімпіади КиМУ з англійської і німецької мов – 2013, у якій взяли участь 60 студентів. Приємно відзначити той факт, що ці студенти правильно розставили пріоритети у своєму житті, надаючи великого значення вивченню іноземної мови не тільки як мови професійного спрямування, а і як мови для загального вжитку з урахуванням індивідуальних потреб, планів на майбутнє.

Серед них найкращі результати показали:

Диплом І ступеня:

• Макіян Шушанік – студентка III курсу, спеціальність «Переклад».

Диплом ІI ступеня:

• Білоус Владислав – студент III курсу, спеціальність «Переклад»;
  • Ольшанникова Олена – студентка III курсу, спеціальність «Переклад».

Диплом ІII ступеня:

• Верета Юлія – студентка III курсу, спеціальність «Переклад»;
  • Піленко Богдан – студент IV курсу, спеціальність «Журналістика»;
  • Семенчук Крістіна – студентка IV курсу, спеціальність «Журналістика»;
  • Шрам Еліза – студентка I курсу, спеціальність «Журналістика».

Німецька мова

Диплом І ступеня:

• Аржаних Дар’я – студентка IV курсу, спеціальність «Переклад».

Диплом ІI ступеня:

• Ольшанникова Олена – студентка III курсу, спеціальність «Переклад».

Диплом ІII ступеня:

• Матвійчук Ганна – студентка IV курсу, спеціальність «Переклад»;
  • Тамосян Сірун – студент IV курсу, спеціальність «Переклад».

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у подальшому вивченні іноземних мов! Ваш вибір вірний, шановні студенти, знання іноземних мов у сучасному світі – це своєрідне вікно у світ, це нові можливості і шлях до успіху!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ