Постановка п'єси Ремі Де Воса «Доки смерть не роз'єднає нас»

Життя – як п’єса;
не те важливо чи вона довга,а те, чи добре зіграна

Луцій

Навчання в Київському міжнародному університеті дає змогу студентам здобути ґрунтовні знання. А наукові й творчі гуртки, самодіяльність, постійно діючі в Університеті фотовиставки сприяють виявленню й підтримці молодих талантів, надають змогу реалізувати власний творчий потенціал, залучити студентів до світових культурних цінностей.

Прикладом вдалої творчої реалізації студентів Університету є постановка п'єси Ремі Де Воса «Доки смерть не роз'єднає нас», прем’єра якої відбулася 29 березня 2011 року з нагоди Міжнародного дня театру (керівник – доц. кафедри кіно-, телемистецтва Мироненко М.О.).

Це режисерська робота студента IV курсу напряму «кіно-, телемистецтво» Олексія Зубаня.

У РОЛІ АКТОРІВ – СТУДЕНТИ IV КУРСУ ІНСТИТУТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ:

• Анн – Олександра Буряченко;
  • Мадлен – Серафіма Куценко;
  • Симон – Ілля Чекан.

Для постановки обрали сучасну європейську п’єсу, написану в стилістиці літератури абсурду. Її автор, Ремі Де Вос, – один з найпопулярніших драматургів французької сцени. «Доки смерть не роз’єднає нас» – це комедія про кохання між двома молодими людьми, які вважали себе друзями. Пробудження почуттів виникає у зв’язку зі смертю бабусі головного героя, прах якої начебто керує живими з погребальної урни.

Сам Ремі Де Вос так бачить власний твір: «Викликати в людини посмішку, говорячи про смерть, не так легко. Мабуть, смерть є останнім табу західного світу. Звісно ж, у факті смерті немає нічого дотепного. У цій п’єсі мені подобається те, що вона дозволяє побачити осмислення теми смерті в різних широтах. Наприклад, в Аргентині чи в Мексиці. Мексиканці навіть вигадали «свято мерців». А от в Ізраїлі це неможливо: з прахом бабусі не граються. В Індії ж, навпаки, мерців спалювали з давніх-давен. У Росії й Україні поганою прикметою вважається тримати прах померлого вдома чи навіть у театрі!»

Вибір п’єси, яка балансує на межі «чорного гумору» й трагікомедії є творчим викликом і для професійних театральних колективів. Студенти КиМУ витримали цей іспит «на відмінно». Глядачі були захопленні п’єсою до останніх хвилин вистави.

Щиро радіємо творчим успіхам наших студентів і бажаємо нових мистецьких перемог!