Вечір пам'яті В.Л. Чубасова

23 листопада 2012 року в Будинку кіно відбувся вечір пам'яті відомого педагога і телевізійного режисера Вадима Чубасова, у якому взяли участь учні, друзі, колеги та студенти університетів, де викладав Вадим Львович: Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого та Київського міжнародного університету.

Вадим Чубасов - один із тих, хто заклав у 50-х роках основи сучасного телемовлення в Україні, був одним із засновників першої у Радянському Cоюзі кафедри телережисури, режисером-постановником перших телепрограм і вистав, засновником Міжнародного конкурсу «Молоде телебачення», який сьогодні носить його ім'я та продовжується його учнями і колегами з Київського міжнародного університету. Вадим Львович був натхненником програми "Надвечір'я", яку вже чверть століття на Першому Національному веде його дружина Тамара Щербатюк.

5 років тому Вадим Чубасов пішов у вічність, а друзі й сьогодні відчувають його підтримку.

Анатолій Борсюк, кінорежисер, учень В. Чубасова:

  • От я щось зроблю і думаю: "О, це мене Вадим Львович навчив, це в мені заклав Вадим Львович!" Я дуже шкодую, що я раніше не використав усе те, чого мене вчив Вадим Львович. Це, напевно, у всіх так...

Максим Паперник, кінорежисер, кліпмейкер, учень В. Чубасова:

  • Дуже часто, приймаючи серйозне рішення, ставлю перед собою запитання:”Як би на моєму місці вчинив Вадим Львович?” Авторитет і високий професіоналізм цієї людини для мене – неперевершені...

Вадим Скуратівський – доктор наук, професор, засл. діяч мистецтв України, колега В. Чубасова:

  • Не зустрічав у своєму житті людини таких енциклопедичних знань і такого високого рівня професіоналізму, яким володів Вадим Львович.

Вечір пам'яті Вадима Чубасова вилився в спогади його учнів, колег, друзів: О. Безгін – ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого; О. Савенко – гендиректор КДР ТРК; С. Рудаківська – професор, проректор Київського міжнародного університету; І. Дніпренко – проректор і В. Горпенко – ректор Інституту екранних мистецтв та ін. У заході взяли участь також колеги В.Чубасова з Київського міжнародного університету: Данченко Т.В. – проректор, професори Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ – Безручко О.В., Олійник М.Д, Десятник Г.О. До виступів долучились і студенти та випускники Київського міжнародного університету під керівництвом професора КиМУ Мироненко М.О., онук митця – Павло Чубасов (студент Університету ім. І.К. Карпенка-Карого), у виконанні яких звучали улюблені твори Вадима Львовича: сонети Шекспіра, пісні Окуджави («Синій тролейбус»), В. Висоцького та ін.

Тамара Володимирівна Щербатюк – дружина, друг, колега режисера протягом багатьох років їх спільного життя – щиро подякувала всім присутнім за пам'ять і повагу до Вадима Львовича.

Вечір пам'яті закінчився демонстрацією фільму випускниці Київського міжнародного університету, нині режисера Світлани Порожної «Уроки життєвого монтажу».

Упевнені, що справа Вадима Львовича Чубасова, учителя за покликанням, Професіонала з великої букви, людини-енциклопедиста продовжується і буде продовжена в справах його учнів.

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ