Презентація Національного Центру ім. О.Довженка

21 листопада 2012 р. студенти відділення «Кіно-,телемистецтво» Київського міжнародного університету, спілкуючись з представниками відділу культури і кіно Національного центру імені О. Довженка Ольгою Папош і Станіславом Сілантьєвим, мали змогу долучитися до столітньої спадщини українського кіно, до тих славетних імен, котрі в цьому жанрі залишили незабутній слід.

Саме вивчення історичної спадщини, її збереження, відновлення та популяризація є основним завданням Центру, який насправді став державною фільмотекою України в період її незалежності. За словами Ольги та Станіслава, на зберіганні знаходиться понад 42 000 одиниць кіноматеріалів, серед них найстаріший фільм, що зберігається в фондах Центру, 1910 року та найстаріший художній фільм українського радянського виробництва 1926 року.

Упродовж 2007—2010 років коштом Центру ім. Довженка було відреставровано фільми Олександра Довженка, Івана Миколайчука, Юрія Іллєнка, які згодом було видано на DVD. Саме результат такого поновлення стрічки, проведений у Центрі ім. Довженка, було продемонстровано студентам на прикладі фільму І. Кавалерідзе «Перекоп» (1930 р.).

З 2011 року Центр ім. Довженка здійснює програму популяризації українського кінематографа: щодвамісяці проводяться музичні кіноперформанси «КОЛО ДЗИГИ» — покази німого кіно в супроводі сучасної музики, виконуваної наживо, ретроспективи класиків українського кінематографа тощо. Наприклад, у 2012 році 42-й Міжнародний кінофестиваль "Молодість" відкрився показом фільму Миколи Шпиковського "Шкурник" (1920 р.) у супроводі симфонічного оркестру "Київ-Класик" (композитор В'ячеслав Назаров) і реставрованої версії фільму Віктора Івченка "Гадюка" (1965) в межах ретроспективи "Віктор Івченко: століття".

Ольга Папош і Станіслав Сілантьєв передали до бібліотеки Київського міжнародного університету та фільмотеки кафедри «Кіно-, телемистецтва» унікальні видання та диски, відреставровані версії у супроводі сучасної музики:

• «УКРАЗІЯ» (1925) — реж. Петро Чардинін, музичний супровід - Київські торти;
  • «НАВЕСНІ» (1929) — реж. Михаїл Кауфман, музичний супровід - Олександр Кохановський;
  • «Звенигород» (1927), «Земля» (1930)— реж. О.Довженко, музичний супровід етно-хаус гурту ДахаБраха та інші.

Наприкінці зустрічі заступник директора Інституту телебачення, кіно і театру, завідувач кафедри «Кіно-, телемистецтва» професор Безручко О.В. подякував за безцінний дар Університету від Центру, що сприятиме якісній підготовці нового покоління кіномитців України і висловив сподівання на продовження співпраці з Національним центром ім. О. Довженка, а саме проходження практики студентами Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ, залучення магістрів-випускників до науково-дослідницької роботи.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ