Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Великобританії в Україні пана Лі Тернера

6 березня 2012 року студенти спеціальностей «Міжнародні відносини» й «Міжнародна інформація» Інституту міжнародних відносин Київського міжнародного університету мали змогу прослухати лекцію Надзвичайного та Повноважного Посла Великобританії в Україні пана Лі Тернера, яка відбулась у межах програми міжнародних зв’язків.

Тема лекції – «Відносини України і Великобританії: стан і перспективи розвитку». Мовою спілкування була винятково англійська мова. Крім студентів, у зустрічі взяли участь ректор Університету, професор Х.В. Хачатурян, викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, НДІ глобалізації та європейської інтеграції КиМУ.

Пан Лі Тернер має великий досвід дипломатичної роботи, яку розпочав 1979 року, працюючи в Посольствах Великобританії у Відні, Гонконгу, Бонні/Берліні, Москві. До призначення на роботу Послом в Україну працював директором Департаменту із заморських територій МЗС Великої Британії у Лондоні. У коло його обов’язків входили питання Фолклендських островів, Бермудів, острова Святої Олени та дев’яти інших територій.

Україна, на думку Лі Тернера, дуже важлива європейська країна. Те, що відбувається тут, має величезне значення для Великої Британії, Європи та світу. Підтримання зв'язків між Україною і Євросоюзом і перебування України у сфері впливу ЄС є в інтересах Великобританії.

Але Україна має проблеми, які заважають успішному економічному співробітництву між нашими країнами: складність ведення бізнесу в Україні (згідно з останніми даними Світового банку Україна посідає 143-тє місце зі 186 країн), наявність значного рівня корупції, неефективність судової системи, а також і політичному співробітництву: закінчення судових процесів проти опозиціонерів потягне за собою тривалу невизначеність з підписанням і ратифікацією Угоди про асоціацію.

Студентів цікавили запитання: який аспект україно-британських відносин є найпріоритетнішим для Великобританії; як пан Посол оцінює перспективи євроінтеграції України до ЄС; враження про Україну; що порадив би пан Посол англійським уболівальникам, які влітку приїдуть на Євро–2012; якими якостями повинен володіти дипломат та ін. Відповідаючи на запитання студентів, Пан Посол поділився досвідом ведення власного блогу, що є одним із каналів комунікації Посольства Великобританії з українською владою, журналістами, громадськими організаціями й простими українцями. Він порекомендував майбутнім дипломатам мати щоденно на робочому столі таку українську газету, як «Українська правда» та всесвітньо-популярний журнал «The New Times». Від імені Посольства Великобританії до читальної зали були передані книжки про історію та культуру Великобританії.

Візит Посла Великобританії в Україні висвітлювали ЗМІ: ТРК «5 канал», газета «Постскриптум плюс», Телестудія КиМУ готувала сюжет для програми «Студентський квиток».