Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Єгипту в Україні пана Ясір Мохамед Атеф Абдель Кадер

У межах програми розвитку міжнародних зв’язків Київського міжнародного університету 4 квітня 2012 року відбулася зустріч студентів з Надзвичайним та Повноважним Послом Єгипту в Україні паном Ясіром Мохамедом Атеф Абдель Кадером.

Київський міжнародний університет більше десяти років плідно співпрацює з посольством Єгипту в Україні. Запорукою такого співробітництва стало викладання арабської мови як другої іноземної для студентів-міжнародників носіями мови, проходження студентами практики в посольстві, стажування в Каїрському університеті, лекції працівників Посольства.

Ось і цього разу в зустрічі взяли участь викладачі та студенти спеціальностей «Міжнародні відносини», «Міжнародне право» й «Міжнародні економічні відносини» КиМУ. Відкрив зустріч президент Університету професор Х.В. Хачатурян. Робочими мовами були арабська, англійська.

Пан Посол прочитав для студентів розгорнуту лекцію на тему «Відносини Україна-Єгипет: стан та перспективи розвитку», зазначивши, що Єгипет був однією з перших країн світу, яка в грудні 1991 року визнала незалежність України і в січні 1992 року встановила з нею дипломатичні відносини. Було ґрунтовно проаналізовано сфери співпраці між нашими країнами в галузі енергетики, сільського господарства, космічних технологій, видобутку і постачання газу, туризму. В останні три роки сальдо товарообігу залишається позитивним на користь України – $223,8 млн.

Відповідаючи на питання студентів, пан Посол дав поради щодо того, яким має бути сучасний дипломат: патріотизм, професіоналізм і дипломатична етика разом із бездоганним володінням іноземними мовами – запорука успіху. Дипломатія – це не лише професія людини, а й наполеглива праця, яка стає справою всього життя.

Студентів цікавили питання: яке місце на сьогодні займає Україна в зовнішній політиці Єгипту; чи події «Арабської весни» вплинуть на відносини між нашими країнами; який аспект українсько-єгипетських відносин є найбільш перспективним сьогодні; яка саме українська продукція приваблює єгипетських партнерів. Відомо, що Єгипет – футбольна країна, як можна було б прокоментувати кроки та дії українських можновладців щодо організації проведення ЄВРО-2012 та інші.

Посольство Єгипту в Україні неодноразово поповнювало університетську бібліотеку художньою літературою арабською й англійською мовами, а цього разу організувало виставку сучасних єгипетських письменників і поетів, яка викликала великий інтерес у студентів.

Студенти подякували дипломату й вручили гостю букет квітів на знак глибокої поваги.

Хід зустрічі висвітлювали ЗМІ: ТРК «5 канал», Програма «Студентський квиток» і газета «Постскриптум плюс» (КиМУ).

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ