ІІ Міжнародний симпозіум «Світ соціальних комунікацій»

Упродовж 30–31 березня 2012 року в Київському міжнародному університеті працював ІІ Міжнародний симпозіум «Світ соціальних комунікацій» – спільний науковий проект Київського міжнародного університету й Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Виникнення, становлення та розвиток досліджень масових комунікацій у ХХ–ХХІ ст. – проблематика симпозіуму, яка була запропонована для обговорення організаторами проекту (Інститут журналістики КиМУ – директор, професор Зикун Н.І.; завідувач кафедри масової комунікації, професор Холод О.М.; Інститут журналістики КНУ – директор, професор Різун В.В.) і викликала інтерес учених зарубіжних країн. У роботі симпозіуму взяли участь науковці Росії, Польщі, Сербії, США, Іраку, Німеччини, Швеції, група студентів Краківської академії ім. А.Ф. Моджевського, яка перебувала в КиМУ в межах Програми студентського обміну.

З вітанням і побажанням плідної роботи його учасникам від імені ректора Київського міжнародного університету професора Хачатуряна Х.В. виступила проректор з наукової роботи КиМУ, професор Савченко Л.А.

Під час пленарного засідання науковці обговорювали питання:
- особливого статусу медіа-комунікацій (масового спілкування) в системі соціальних комунікацій (професор Різун В.В., КНУ, Україна);
- публічних комунікацій органів державної влади в Інтернет-просторі (професор Гавра Д.П., С-Петербург, Росія);
- психолінгвістики в надрах соціальних комунікацій: огляд нового часу (професор Румянцева І.М., Москва, Росія);
- етичного контексту фотографії в пресі (професор Синовець А., м. Забже, Польща);
- заклику для газети “DAILY U.S.”, присвяченому робочому класу (професор Аткінс Джозеф Б., Університет Міссісіпі, США);
- комунікаційного світу сучасного суспільства як медіа-реальності (професор Ільганаєва В.О., м. Харків, Україна);
- ЗМІ як важливого інструменту вираження, формування індивідуальної та громадської думки (професор Лизанчук В.В., м. Львів, Україна) та ін.

Усього під час пленарного засідання було заслухано 14 доповідей. Виступи звучали українською, польською, англійською та сербською мовами.

Після пленарного засідання робота симпозіуму тривала в 6 секціях, на яких було заслухано 73 доповіді.

Результати наукових досліджень, присвячених проблемам, що досліджуються в теорії та історії соціальних комунікацій, теорії та історії журналістики і звучали на симпозіумі, опубліковані в 2 томах періодичного наукового журналу «Світ соціальних комунікацій».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ