VII Всеукраїнський IV Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення»

26-27 квітня 2012 року в Київському міжнародному університеті пройшов VII Всеукраїнський IV Міжнародний некомерційний фестиваль «Молоде телебачення», започаткований у 2004 році Київським міжнародним університетом спільно з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, Національною спілкою кінематографістів України, Національною спілкою журналістів України імені Чубасова В.Л. Цьогорічний фестиваль присвячений пам’яті видатного режисера, постійного голови журі фестивалю Андрія Бенкендорфа.

Відкриття Фестивалю розпочалося демонстрацією двох фільмів, присвячених життю і діяльності видатних українських кінорежисерів Вадима Львовича Чубасова та Андрія Олександровича Бенкендорфа.

Україну на Фестивалі представляли Донецька, Волинська, Хмельницька, Вінницька, Сумська, Львівська, Херсонська, Рівненська, Чернівецька обласні державні телерадіокомпанії, Регіональна телекомпанія (Коломия, Івано-Франківська обл.), Чорноморська ТРК (АР Крим), ТРК «Рудана» (Кривий Ріг), ТРК «Красный Луч» (Луганська область), ТК «Сігма» (м. Лозова, Харківська обл.), ТК «Славутич» (Київська обл.). Крім робіт працівників українського телеефіру до фіналу вийшли роботи Відкритого Білоруського гуманітарного університету (м. Вільнюс, Литва), Школи Фернандо Галріто (Лісабон, Португалія), Відділення кіно і телебачення Тель-Авівського університету (Ізраїль).

У церемонії відкриття фестивалю 26 квітня 2012 р. взяли участь почесні гості:
перший проректор Київського міжнародного університету, професор Шумигора Л.І; Бенкендорф Є.А — генеральний директор Першої Національної телекомпанії України, заслужений працівник культури України; телеведуча Тамара Щербатюк — почесний президент фестивалю, заслужений працівник культури України, кавалер ордена кн. Ольги ІІІ ступеня.

Конкурсний перегляд було відкрито роботою «Зірка Полин» ТРК «Рудана» (м. Кривий Ріг) з нагоди річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

У межах фестивалю пройшли майстер-класи Олени Касавіної, Олексія Мамедова, Федора Лебєдєва — режисера, оператора, сценариста як для молодих митців, так і студентів Інститутів журналістики та телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету.

Участь у фестивалі «Молоде телебачення – 2012» взяли 150 молодих митців телерадіокомпаній України, Білорусі, Ізраїлю, Португалії, Росії. До фіналу пройшла 51 робота в номінаціях: інформаційна програма; публіцистична програма; науково-пізнавальна програма; відеокліп; рекламний ролик; студентська робота.

26-27 квітня 2012 р. журі фестивалю у складі голови журі — Сергія Тримбача, голови правління Національної спілки кінематографістів України; драматурга Богдана Жолдака — лауреата мистецької премії «Київ», сценариста; Тетяни Цимбал — народної артистки України; Миколи Олійника — заслуженого артиста України; Олексія Мамедова — режисера та сценариста; Олени Касавіної — режисера-мультиплікатора та Григорія Десятника — режисера-практика, члена Національної спілки кінематографістів України здійснювали перегляд конкурсних стрічок і визначили переможців:
ГРАН-ПРІ (приз І ступеня та диплом Національної спілки кінематографістів України) — ігровий фільм «Дорожній янгол» (відділ кіно і телебачення факультету мистецтв Тель-Авівського університету), автор і режисер СТІВ ЛЕЙНЕР.

СПЕЦІАЛЬНІ ВІДЗНАКИ ЖУРІ:

  • приз журі - Світлана Порожня - телевізійна програма «Уроки життєвого монтажу», присвячена пам'яті визначного діяча українського телебачення і кінотелеосвіти Вадима Чубасова;
  • приз журі - «Дитяче телебачення» ТРК «Луч», м. Красний Луч - за цикл дитячих телепрограм і плідну працю з підготовки перспективної творчої зміни.
  • Спеціальний диплом жюрі - ТРК м. Славутич - за плідну працю з підготовки перспективної творчої зміни.

Призи і дипломи у фестивальних номінаціях:

НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНА ПРОГРАМА:
  • перший приз: «Фарби життя. Федір Пироцький» (Херсонська ОДТРК);
  • другий приз: «Настя Волошин: жертва на показ» (Львівська ОДТРК);
  • третій приз: «Як і чому» – режисер МТЦ СТБ Оксана Розбіцька;
  • диплом журі: авторам пізнавальної програми «Зупинись і зрозумій» (ОДТРК «Лтава») – за відданість професії.
ПІЗНАВАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ:
  • перший приз: «Твій світ» (Хмельницька ОДТРК);
  • другий приз: «Молодіжні субкультури» (Закарпатська ОДТРК);
  • третій тприз: «Музична скарбничка» (ТРК «Рудана», м. Кривий Ріг).
ІНФОРМАЦІЙНА ПРОГРАМА:
  • перший приз: «Потому что…» (Чорноморська ТРК, Сімферополь);
  • другий приз: «Від 0 до 100» (ТРК «Луч», м. Красний Луч Луганської області);
  • третім призом нагороджені ведучі інформаційно-розважальної програми «На часі: ранок» Анастасія та Ксенія Середи (Сумська ОДТРК).
ПУБЛІЦИСТИЧНА ПРОГРАМА:
  • перший приз: «Повір у себе» (ТРК м. Славутич);
  • другий приз: «Зірка Полин» (ТРК «Рудана», Кривий Ріг);
  • третій приз: «Чужі серед своїх» (Волинська ОДТРК) — з відзнакою за операторську роботу та монтаж.
ВІДЕОКЛІПИ:
  • перший приз: соціальний відеокліп «Герої» (ТРК «Рудана», Кривий Ріг);
  • другий приз: видовий відеокліп «Хотинська фортеця» (Черновицька ОТРК);
  • третій приз: телевізійні заставки «Телебіржа» і «Бадьорого ранку» (ТРК «Луч», м. Красний Луч).
АНІМАЦІЯ:
  • перший приз: фільм «Кловер» – автор Світлана Карпань (майстерня професора О. Безручка; КиМУ);
  • другий приз: фільм «Дитяча молитва» (автор О. Маміна; Перша національна телевізійна школа);
  • третій приз: «Мої перші спроби» – за публіцистичний пошук в анімації (Школа Фернандо Галрито, Лісабон, Португалія).

Диплом журі:

  • «Ювілей» – майстерня Є. Сивоконя (КНУТКіТ) – за гумор і пошуки екранної образності;
  • програма анімаційних робіт Вільного Білоруського гуманітарного університету – за пошуки зображальної виразності.
СТУДЕНТСЬКІ РОБОТИ:
  • перший приз: “Перейти» – режисер Валерія Янковська (майстерня професора С. Полєшка; КиМУ);
  • другий приз: «Гендерна теорія» – режисер Дмитро Полєтньов (майстерня В. Оселедчика; КНУТКіТ) – за режисерську роботу з акторами;
  • третій приз: «Сон президента» – режисер Олексій Єсаков (майстерня професора О. Безручка; КиМУ).

Диплом журі

  • документальний фільм «Його професія – репортер» – режисер Павло Середа (майстерня Н. Ширмана; КНУКіМ) – за створення емоційного екранного портрета сучасника.

Вітаємо
переможців Фестивалю,
бажаємо нових професійних здобутків і перемог!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ