Майстер-клас американського журналіста Девіда Горсі

Зустрічі з творчими особистостями, успішними і відомими у світі журналістами, їх майстер-класи продовжуються у Київському міжнародному університеті. Цього разу 25 вересня 2012 року гостем студентів-журналістів III і IV курсів став відомий американський журналіст, політичний карикатурист і колумніст, дворазовий лауреат Пулітцерівської премії пан Девід Горсі (David Horsey).

Зустрічі пана Горсі зі студентами передувала його бесіда з президентом Університету професором Хачатуряном Х.В., у якій також взяли участь представники Держдепартаменту США та посольства США в Україні. Модератором зустрічі була професор Зикун Н.І., директор Інституту журналістики КиМУ.
Робоча мова зустрічі – англійська з частковим перекладом.

У своєму виступі Девід Горсі коротко розповів про власний шлях кар'єрного зростання: закінчив Вашингтонський університет, стипендіат фундації «Ротарі», в університеті Сієттла отримав ступінь почесного доктора, працював як політичний репортер. Його багатогранна кар’єра дала змогу побувати на національних з’їздах політичних партій, президентських первинних виборах, на Олімпійських іграх, супер кубках, працювати в Європі, Японії й Мексиці і провести два продовжені терміни у вашингтонському бюро корпорації «Hearst Newspapers» («Газети Герста»). Зараз працює політичним коментатором у газеті «Los Angeles Times». Його блог «Top of the Ticket» («Вершечок квитка») найчастіше переглядається з усіх матеріалів на сайті LATIMES.com. Роботи Девіда публікуються в сотнях медійних джерел, серед іншого в газетах «New York Times», «Washington Post», журналі «Newsweek» і на сайті MSNBC.com.

Крім того, Горсі двічі став лауреатом Пулітцерівської премії за публікації в газеті «Seattle Post-Intelligencer» у 1999 і 2003 роках.

Горсі опублікував сім книжок карикатур, дві найостанніші з них – «Draw Quick, Shoot Straight» («Малюй швидко, стріляй влучно») і «From Hanging Chad to Baghdad» («Від підвішеного Чаду до Багдада»).
Великий інтерес студентів викликали продемонстровані Девідом Горсі карикатури на політичні події у світі і США, політиків, важливість і водночас безпеку журналістів–карикатуристів, порівнюючи ставлення до них у США, Індії, Сирії, Шрі-Ланці та ін. країнах.
Студентів цікавили також питання впливу інтернету на стан сучасної журналістики, його думку щодо свободи слова в Україні, основних вимог до сучасного успішного журналіста та ін.

Прощаючись з паном Девідом Горсі, студенти подарували йому ілюстровані видання про Україну та Київський міжнародний університет, висловили щиру подяку за надані цікаві, а головне — дуже корисні для майбутніх фахівців поради.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ