IІI Міжнародна науково-практична конференція «Аналітика міжнародних відносин»

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Аналітика міжнародних відносин», підготовлена кафедрами міжнародних відносин та зовнішньої політики й міжнародної інформації та інформатики, проходила в Київському міжнародному університеті 24 квітня 2012 року. Її учасники – студенти й викладачі ВНЗ України, а також Афганістану, Камеруну, Молдови, Нігерії, Білорусії, Естонії, Росії. Робочими мовами були англійська, українська, французька, російська.

Відкриваючи пленарне засідання, проректор з адміністративно-виховної роботи, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, кандидат політичних наук, професор Зажигаєв Б.В. у доповіді «Роль політичної аналітики в умовах глобалізованого світу» визначив мету проведення конференції: спрямувати інтелектуальний потенціал студентів на вивчення актуальних проблем міжнародних відносин; розробити методологію їх розв’язання; віднайти шляхи побудови такого суспільства в Україні, яке б забезпечило її вступ до ЄС як «рівного серед рівних».

Виступ Енгое П.Г. Патріса (студент Інституту журналістики КиМУ, Камерун) «Місце Камеруну в сучасних міжнародних відносинах: проблеми й перспективи» (переклад з французької – викладач кафедри романської філології Тимощук К.І.) був присвячений історії Камеруну, його відносинам з країнами Африки, позиції на міжнародній арені, проблемам, планам і перспективам розвитку. Надзвичайний інтерес учасників конференції до запропонованої теми викликали запитання щодо спільних рис, притаманних Камеруну й Україні; що можна зробити для поглиблення співпраці обох країн; які перспективи розвитку їхніх взаємин.

Директор НДІ з економічних і гуманітарних проблем, професор Швайка М.А. проаналізував причини виникнення кризи у світовій економіці, особливості взаємин з Росією й наголосив на тому, що не можна допустити загострення політичної ситуації в Україні.

Манассе Нді Грейс (студентка магістратури спеціальності «Міжнародні відносини», Нігерія) присвятила доповідь «Аналіз феномену анархії в сучасних міжнародних відносинах» співробітництву між країнами як передумові зниження анархії, запобігання війні й забезпечення виживання в контексті ядерної загрози.

Професор кафедри міжнародної інформації та інформатики Коломієць В.Ф. («Реалії ноополітичних технологій»), розглядаючи ноополітику як відповідальність розумних технологій, пояснив необхідність переходу від жорсткої (hard) політики до розумної політики переговорів без поразки (soft) в міжнародних відносинах. Власну концепцію розвитку Автономної Республіки Крим на основі позаблоковості, демілітаризації та врахування унікальності природного середовища запропонував Фалков Р.О. (студент магістратури спеціальності «Міжнародні відносини»).

Доповідь кандидата технічних наук, доцента кафедри міжнародної інформації та інформатики Самарая В.П. «Проблеми та перспективи сучасної Чечні» була присвячена історії республіки, її складним взаєминам з Росією, шляхам вирішення цих проблем, зокрема, через консолідацію в релігійній, культурній, політичній та економічній сферах. Галушко О.В., кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики у доповіді «Мир глобальных проблем» порушила питання загроз планетарного масштабу: ядерної загрози, голоду, перенаселення, екологічних проблем, небезпечних хвороб тощо.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу в секціях.

Секція 1: «Принципи розмежування теоретичного й практичного аналізу в теорії міжнародних відносин».

Секція 2: «Інформаційно-аналітична діяльність в міжнародних відносинах».

Секція 3: «Ноополітичні технології в міжнародних відносинах».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ