Програма студентських обмінів Краківської академії ім. А.Ф. Моджевського й КиМУ

Міжнародна діяльність Київського міжнародного університету спрямована на забезпечення його інтеграції з міжнародною університетською спільнотою. Протягом останніх 10 років активно працюють угоди з Університетами Португалії (Лісабонський університет), Італії (Римський університет “La Sapienza”), Китаю (Цзинань (Jinan University) і Нанькайський університети), Польщею (Краківська академія ім. А.Ф. Моджевського), за якими пройшли стажування 100 студентів КиМУ (2008–2012 рр.) і 40 студентів вищеназваних вишів.

За останні 5 років у межах програми міжнародних і громадських зв’язків були організовані зустрічі студентів з Надзвичайними і Повноважними Послами країн США, Іспанії, Естонії, КНР, Куби, Японії, Польщі, Іраку, Кувейту, Лівії, Єгипту, ФРН, Пакистану, Швеції, Норвегії, Великобританії, Португалії, Марокко, Афганістану, Індії, Індонезії. Теми виступів стосувалися відносин цих держав з Україною, їхнього стану й перспектив розвитку.

23–31 березня КиМУ приймав делегацію студентів Краківської академії, де наприкінці минулого 2011 року перебували студенти КиМУ. Ознайомлення гостей розпочалося з екскурсійного огляду Університету, його структурою, спеціалізованими аудиторіями, особливостями навчання, досягненнями.

Зустріч із першим проректором КиМУ, професором Л.І. Шумигорою дала змогу гостям створити цілісне уявлення про Університет і зрозуміти перспективи й переваги здобування освіти в цьому ВНЗ.

Докладне знайомство гостей з підрозділами Університету розпочалося з Інституту журналістики, який представила його директор, кандидат філологічних наук, професор Зикун Н.І. КиМУ й ВНЗ Польщі поєднують давні плідні наукові зв’язки: троє випускників Інституту журналістики продовжують навчання в магістратурах польських вишів, зокрема, Сілезької політехніки та Ягеллонського університету. Польські науковці – часті учасники конференцій і симпозіумів у КиМУ і публікують власні наукові розвідки в збірниках наукових праць Університету. Гості з Польщі дізналися про секрет успіху Інституту журналістики в підготовці висококваліфікованих фахівців:

  • поєднання теорії з практикою;
  • майстер-класи провідних журналістів-практиків; участь студентів у конкурсах, включаючи міжнародні;
  • рівноправність студентів і викладачів у навчальному процесі.

Завідувач кафедри масової комунікації, доктор філологічних наук, професор Холод О.М. ознайомив гостей з аудиторією масових комунікацій, Прес-центром, навчально-виробничою телестудією КиМУ. Дізнавшись про новітні технології кіновиробництва, зокрема, post production, студенти Краківської академії спробували власні сили в створенні сюжетів на телестудії КиМУ, де готують до ефіру 24 телерадіокомпаній програму «Студентський квиток».

24 березня 2012 року програма перебування студентів Краківської академії передбачала участь у практичному занятті студентів КиМУ з міжнародного права в судовій аудиторії, обладнаній на зразок залів судових засідань Європи.

Численні дипломи свідчать про перемоги:

  • І місце у Міжнародному конкурсі ім. Мартенса й у номінації «Кращий адвокат Європи» (Гаага, Нідерланди, 2001 р.);
  • ІІ місце в Міжнародних змаганнях з міжнародного гуманітарного права (Варшава, Польща, 2004 р.);
  • перемога у Національному раунді й у номінації «Кращий оратор» міжнародних змагань з публічного права ім. Ф. Джесопа (Україна, Київ, 2009 р.) та ін.

Усе засідання проходило тільки англійською мовою й було присвячене розгляду справи з Міжнародного гуманітарного права (позив до містера Невілла, Республіка Манконіа). Після закінчення засідання відбувся обмін думками. Члени команди КиМУ, переможця Національного раунду (ІІ місце) Міжнародного конкурсу імені Телдерса 2012 року (Сурен Петросян, Ірина Судаленко, Лєра Оверченко, Марк Приходько), поділилися досвідом участі в міжнародних змаганнях, системою підготовки фахівців з міжнародного права, а також мали змогу почути думку колег з Краківської академії.

Естафету презентації творчих спеціальностей прийняла кафедра кіно-, телемистецтва (завідувач кафедри – кандидат мистецтвознавства, професор Безручко О.В.). Спільна лекція для гостей з Польщі, а також студентів І і IV курсів КиМУ (спеціальність «Кіно-, телемистецтво»), яку польською мовою прочитав професор Полешко С.М., була присвячена культурним паралелям і особливостям опанування цієї професії в Краківській академії та КиМУ. Щоб краще зрозуміти роботу кінорежисера, Сергій Миколайович запропонував фототест: відтворення історії, структури, композиції з окремих фотознімків; а екранні роботи студентів КиМУ показали унікальний погляд кожної творчої людини.

27 березня гості з Польщі й студенти Інституту психології та соціально-політичних наук КиМУ ознайомилися з науковими розвідками завідувача Лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та педагогічної психології АПН України, доктора психологічних наук, професора В.О. Васютинського «Соціально-психологічні й етнолінгвістичні підґрунття політичної диференціації в сучасному суспільстві: моніторинг емпіричних даних». Соціологічні дослідження 2100 респондентів з різних вікових, етнічних груп у Києві, Львові, Харкові, Севастополі, Одесі, Донецьку представили психо-семантичний модуль залежності настроїв, матеріального становища, самооцінки, політичного вибору від належності до певної етно-лінгвістичної групи.

Гостям із Польщі була презентована спеціальність «Театральне мистецтво», під час якої представники польського студентства переглянули постановку «Наташина мрія» Я. Пулинович у виконанні студентського театру. Перегляду передувало вітальне слово художнього керівника театру «Срібний острів», доцента кафедри театрального мистецтва, заслуженої артистки України Лимар Л.Д., а також коротка розповідь про постановку: «…у кожного з нас є мрія і кожен іде до неї різними шляхами. Іде до кінця, до болі в серці, до сміху, який розриває легені, до сліз крізь сміх, до страху в очах. Актори-студенти намагаються розірвати обмежений простір, за яким, можливо, є щось більше, ніж просто біль…»

28 березня 2012 року делегація польських студентів узяла участь у занятті на тему «Комунікаційні технології в сучасному суспільстві» (завідувач кафедри масової комунікації, професор Холод О.М.) разом зі студентами ІІІ курсу КиМУ спеціальностей «Журналістика», «Психологія», «Соціологія».

Олександр Михайлович Холод, який тісно співпрацює з польськими колегами, привітав гостей польською мовою.

Тема лекції-семінару передбачала розгляд комунікаційних технологій – як системи, комплексу дій, які дозволяють виконувати їх непомітно для того, на кого вони спрямовані, задля досягнення певного результату. Сутність технології розглядалась на прикладах системи виборів до парламенту (мажоритарна, пропорційна, змішана). Заняття закінчилися грою «Розумні голови». Сутність гри полягає в умінні знайти ознаки технології в сьогоденному спілкуванні, виступити промоутером товару, розробити проект інтеграції країн Європи.

Цього ж дня в актовій залі КиМУ стартувала Міжнародна відкрита акція «Сучасний університет: нові можливості та перспективи», яка була проведена з ініціативи Київського міжнародного університету із застосуванням сучасної інтерактивної технології «Open Space» («Відкритий простір»), що має світове значення. В акції взяли також участь представники Краківської академії ім. А. Моджевського, Сілезького університету, Краківського педагогічного університету (Польща), НДІ психології КиМУ, Міжнародного проекту «Євростудент» (Україна), Східно-Європейського інституту психології (Франція-Україна). Результатом акції стане вироблене стратегічне бачення сучасного університету як Університету Можливостей, що створює для молодої людини простір для активного зростання як особистості, фахівця, здатного до конкуренції на сучасному ринку праці. Учасників акції привітала перший проректор КиМУ, професор Шумигора Л.І., а презентувала Університет проректор з довузівської роботи, професор Рудаківська С.В.

«Створи образ Університету своєї мрії» – такий слоган і девіз учасників акції.

29 березня 2012 року спільне заняття студентів Краківської академії ім. А. Моджевського і Київського міжнародного університету (IV курс, спеціальність «Міжнародна інформація), яке англійською мовою провів заступник директора Інституту міжнародних відносин, доцент Сініченко С.В., дало їм змогу поспілкуватися на тему «Міжнародні інформаційні системи»; зрозуміти особливості систем, зокрема, Amadeus, Paper; їхні переваги для комунікації в сучасному інформаційному суспільстві; а також з’ясувати яким соціальним мережам вони надають перевагу. Польські студенти розповіли про національну соціальну мережу Nasza Klasa, мета якої, разом з іншими комунікаційними системами, подолати простір заради об’єднання родичів, знайомих, однодумців.

Польські студенти і студенти Юридичного інституту КиМУ (IV курс) узяли участь у семінарі англійською мовою в спеціалізованій аудиторії для підготовки криміналістів («Криміналістичний полігон») (викладач кафедри кримінального права та процесу Гулявською У.В.).

30 березня 2012 року студенти Краківської академії взяли участь у пленарному засіданні ІІ Міжнародного симпозіуму «Світ соціальних комунікацій», мали змогу почути доробки науковців з України, Німеччини, Іраку, Польщі, Росії, США, Сербії, Швеції.

Разом зі студентами IV курсу спеціальності «Міжнародні відносини» гості з Польщі взяли участь у занятті «Конфлікти на міжнародній арені» (викладач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Лубська В.В.), присвяченому питанням глобалізації, її перевагам і недолікам, а також її впливу на розвиток транспорту, міжнародних комунікацій, світового співтовариства, транснаціональних компаній тощо.

Програма перебування студентів Краківської академія ім. А.Ф. Моджевського в Київському міжнародному університеті завершилася 31 березня 2012 року презентацією відзнятого відеоролика.

Сподіваємося, що перебування учасників Програми студентських обмінів Київського міжнародного університету сприятиме розвитку співробітництва між Університетом і Краківською академією!