Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Марокко в Україні пана Абдельжаліль Сауббрі

2 березня 2012 року тема «Відносини України і Марокко: стан і перспективи розвитку» обговорювалася під час зустрічі студентів і викладачів Інституту міжнародних відносин Київського міжнародного університету з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Марокко в Україні паном Абдельжаліль Сауббрі. Робочими мовами зустрічі були французька й арабська.

Лекції пана Посла зі студентами передувала його зустріч з ректором Університету професором Хачатуряном Х.В. і обговорення питання обміну студентами й викладачами з університетами Марокко, стажування студентів-міжнародників, які вивчають арабську як другу іноземну мову, зокрема, в університетах Mundiapolis (Касабланка) й Аl Akhawayn (Іфране).

Під час лекції пан Посол з любов'ю говорив про власну країну як одну з найдревніших держав у світі її культурну спадщину, детальніше зупинившись на реформах у країні за останні 10 років, які пов’язані з розширенням демократичних свобод, з-поміж іншого прав жінок, прийняттям нової Конституції. Характеризуючи відносини Марокко й України, із задоволенням зазначив зростання співпраці у галузі туризму, сільського господарства й промисловості (постачання української сільгосптехніки, машин, обладнання для металургійної промисловості). «В Україні розвинене сільське господарство, 22% орних земель Європи зосереджено саме в Україні – це дуже багато порівняно з 3–4% у Марокко. Ви – передова країна з виробництва зернових, ми хочемо співпрацювати з вами, щоб знайти один спільний шлях і по ньому йти», – зазначив пан Посол.

Після лекції протягом 1 години пан Абдельжаліль Сауббрі відповідав на запитання студентів, які ставилися французькою та арабською мовами. Студентів цікавило: як розвиваються відносини України і Марокко у сфері судноплавства; яка кількість українців проживають у Марокко; що є найважливішим у роботі посла; як розвиваються відносини Марокко з Іспанією та Францією; що є спільного в характерах марокканського й українського народів тощо.

Закінчилася зустріч екскурсією пана Посла Університетом, під час якої він оглянув унікальні кабінети і студії, серед них: Центр міжнародного права (зал судових слухань), криміналістичний полігон, навчальні теле- і радіостудії, студентський театр «Ковчег» та ін.

Візит Посла Марокко до КиМУ висвітлювали ЗМІ: ТРК «5 канал», телестудія КиМУ, газета «Постскриптум плюс».