XVII Міжнародна науково-практична конференція «Україна в євроінтеграційних процесах»

«Україна в євроінтеграційних процесах» – такою була тема XVII Міжнародної науково-практичної конференції, яка 18 лютого 2012 року відбулась у Київському міжнародному університеті. Спільно з науковцями КиМУ досягнення і проблеми України на шляху до європейської інтеграції обговорювали представники ВНЗ Польщі, КНР, США, громадські діячі України, серед них: протоієрей Київського Патріархату, проректор Київської православної богословської академії, кандидат богословських наук Віталій Клос; екс-міністр закордонних справ України Удовенко Г.Й.; голова Громадської ліги «Україна-НАТО» Джердж С.Ф.; науковці чотирьох НДІ КиМУ (економічних та гуманітарних проблем, глобалізації та європейської інтеграції, сходознавства, психології).

У вітанні учасникам конференції ректор Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В. зазначив нові поступи вищої школи України останніх років на шляху до євроінтеграції, зокрема, своєчасно представлений на затвердження Проект нового Закону України Про вищу освіту та його позитивні нововведення, максимальну адаптацію до вимог Болонської системи.

Учасники пленарного засідання у виступах аналізували стан парафування Угоди про Асоціацію, механізми вирішення спірних питань (Удовенко Г.Й.); урахування національних цінностей, надбаних віками, ролі внутрішньої самосвідомості українців на шляху до євроінтеграції (протоієрей Віталій Клос); роль України як центру геополітичних інтересів США, Росії, Європи (Зажигаєв Б.В. – професор КиМУ); посилення міфологізації української історії з часів входження України до Московського царства, намагання окремих науковців знищити українську історичну науку (Іванченко Р.П. – професор КиМУ); стан і роль української економіки у світовому господарстві (Троненко В.І. – професор КиМУ); перспективи розвитку психологічної науки і практики в ХХІ ст. (професор Маноха І.П., НДІ психології КиМУ); модель сучасної профільно-орієнтованої системи довузівської підготовки та її реалізація в Київському міжнародному університеті (проректор з довузівської підготовки Рудаківська С.В. – професор КиМУ); становлення волонтерського руху в Україні, аналіз і дослідження науковців КиМУ в цій сфері (Пилипенко О.І. – професор КиМУ); ставлення українців до повноцінного членства в НАТО, хід виконання Плану дій «Україна-НАТО» (Джердж С.Ф) тощо.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилась у 16 секціях, у яких узяли участь і виступили 175 науковців. Учасники конференції одностайно стверджували, що вступ до ЄС – це правильний крок на шляху до процвітання країни. Але поки що лишаються проблеми інтеграції України до ЄС, над якими нам усім слід активно працювати: обмеженість експортних можливостей (стійкого платоспроможного внутрішнього ринку); слабкі позиції України у сфері високих технологій; недостатній рівень розвитку сучасної інфраструктури, насамперед інформаційної і транспортної; невисокий рівень конкурентоспроможності вітчизняних виробників, їхніх товарів і послуг й економіки країни в цілому та інші.