Зустріч студентів КиМУ з перекладачем Секретаріату ООН Ткаченком Сергієм Івановичем

17 вересня 2012 року відбулася зустріч студентів Київського міжнародного університету із Сергієм Івановичем Ткаченком, колишнім перекладачем Секретаріату ООН у Нью-Йорку (США), кандидатом філологічних наук, членом Національної спілки письменників України.

Привітав присутніх і представив гостя організатор зустрічі, завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства, професор І.П.Ющук. Іван Пилипович підкреслив, що Сергій Іванович не просто перекладач з 10 романських і 10 германських мов, а й автор книжок з перекладознавства, шекспірології та лауреат багатьох міжнародних літературних премій.

Звертаючись до майбутніх перекладачів — студентів Інституту лінгвістики та Інституту міжнародних відносин КиМУ, Сергій Іванович розповів про історію власного кар’єрного зростання, про цікаві подробиці професійного життя та реалії роботи перекладачем в Організації Об’єднаних Націй. За його словами, 24 роки перекладацької діяльності в ООН допомогли йому дійти висновку, що робота перекладача – це поєднання двох основних рис – швидкості та якості перекладу, що обумовлено величезною відповідальністю, покладеною на перекладача.

Під час зустрічі також пролунали власні твори гостя та його переклади класиків світової поезії. Насамкінець Сергій Іванович Ткаченко подякував студентам та викладачам КиМУ за теплий прийом і подарував декілька власних книжок поезії та перекладів.

КиМУ КиМУ