Центр довузівської підготовки Київського міжнародного університету вже понад 10 років реалізує систему пошуку й підтримки талановитої молоді, розвитку пізнавальних здібностей, інтересів й інтелектуальних потреб старшокласників. Для цього створена ефективна мережа регіональних підготовчих курсів, підготовче відділення в м. Києві; стало традиційним проведення інтелектуальних проектів (інтелектуальні ігри, олімпіади, Всеукраїнська Універсіада тощо). Багаторічна тісна співпраця поєднує Університет і школи України з метою допомоги учням віднайти їхній професійний шлях, розкрити потенціал, повірити у власні сили.

Особливої уваги й допомоги потребують сільські школярі. З цією метою Всеукраїнський науково-практичний журнал «Директор школи, ліцею, гімназії» провів Всеукраїнський конкурс обдарованої сільської молоді та її наставників «Первоцвіт», до складу журі якого було запрошено проректора з довузівської підготовки КиМУ, проф. Рудаківську С.В. Нагородження переможців цього заходу відбулось у межах XV Міжнародної ювілейної виставки «Сучасна освіта – 2012» 15 лютого 2012 року.

Подвижницька праця вчителів, адміністрації сільських шкіл була гідно оцінена під час презентації їхніх досягнень. На конкурс надійшло 45 робіт. Було визначено 33 переможці (п’ятеро з них поділили три призові місця, 28 – за номінаціями й напрямами).

I місце: Ріпкинська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 2 Ріпкинського району Чернігівської області (директор – Лебедко Сергій Анатолійович), тема конкурсної роботи: «Сільська акмеологічна школа – середовище плекання обдарованої дитини».

IІ місце: ЗОШ І–ІІ ступенів с. Дзвиняч Заліщицького району Тернопільської області (директор – Гагалюк Любов Миколаївна), тема конкурсної роботи: «Виховання молоді засобами декоративно-ужиткового мистецтва»; Ружинська гімназія Ружинського району Житомирської області (директор – Галина Іванівна Чорна), тема конкурсної роботи: «Інноваційні педагогічні технології в навчально-виховному процесі».

IІІ місце: Державна спеціалізована художня школа-інтернат І–ІІІ ступенів Зіньківського району, Полтавської області «Колегіум мистецтв у Опішні» (директор – Овчаренко Людмила Миколаївна, канд. історичних наук, заслужений працівник культури), тема конкурсної роботи: «Обдарована молодь та її наставники»; Великоком’ятівська ЗОШ І–ІІІ ступенів Виноградівського району Закарпатської області (директор – Копча Надія Андріївна), тема конкурсної роботи: «Обдарована молодь та її наставники».

Проф. Рудаківська С.В. представила модель нової профільно-орієнтованої системи довузівської підготовки Київського міжнародного університету, яка, у ширшому сенсі, сприяє перетворенню закритого освітнього простору у відкрите освітнє середовище, спрямоване на розвиток учнів і активну інноваційну діяльність педагогічних колективів шкіл-партнерів.

Світлана Вікторівна вручила нагороди представникам шкіл-партнерів в освіті в таких номінаціях: «Партнери в освіті» – Петропавлівсько-Борщагівська ЗОШ (директор – Татуревич М.О.), Слободороманіська гімназія (директор – Ващенко О.Г.), Ружинська гімназія (директор – Чорна Г.І.), Великодмитровицька ЗОШ І–ІІІ ступенів (директор – Буря А.П.); «Магістр гри» – СШ № 197 ім. Д. Луценка (директор – Куца С.В.); «Універсум» – Український колеж ім. В. Сухомлинського (директор – Хайруліна В.М.); «Сталий розвиток» – СЗШ № 297 (Голота Н.С.); «Універсал» – гімназія № 136 (директор – Чернуха І.П.).

«Відкрий для себе світ інтелектуальних проектів КиМУ!» – впевнені, що цей девіз співпраці шкіл з Київським міжнародним університетом і надалі надихатиме представників усіх освітніх ланок плекати нову генерацію інтелектуально розвинених українців, допомагати розквітнути тендітним талантам «первоцвітів».