XXI Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка

Не забудьте пом’янути,
Незлим, тихим словом.
Тарас Шевченко

14—18 травня 2012 року в Київському міжнародному університеті пройшов XXI Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка. Захід, організований Українським центром культурних досліджень спільно з Київським міжнародним університетом, мав на меті відкрити Україні нові талановиті імена, популяризувати шевченкове слово та познайомити юні таланти з можливостями для розвитку творчого потенціалу у стінах КиМУ.

Урочисте відкриття конкурсу відбулося 14 травня. Гостей та учасників привітали голова оргкомітету, директор Українського центру культурних досліджень Гриценко О.А., голова журі конкурсу, народна артистка України Яблонська Г.Г., художній керівник конкурсу, завідувач сектором репертуарного моніторингу УЦКД Мартиненко О.М., заступник директора з науково-технічної роботи УЦКД Садовенко С.М. і завідувач сектору мовної політики Міністерства культури України Лебедівна Л.І., яка зачитала вітальне слово від міністра культури України Кулиняка М.А.

Від імені президента Київського міжнародного університету всіх присутніх привітала проректор з питань довузівської підготовки КиМУ Рудаківська С.В., а директор Інституту телебачення, кіно і театру, заслужена артистка України Ільїна Н.О. підкреслила, що двері КиМУ завжди відкриті для талановитої і творчої молоді.

У відкритті конкурсу також взяли участь зразковий театр пісні «Ладоньки», студентка III курсу Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ Марія Компанець і тріо бандуристок сестер Віри, Надії та Любави Загрійчук. Їхні виступи підкреслили урочисту, творчу складову заходу.
Ведучими урочистого заходу стали лауреати XX Всеукраїнського конкурсу читців ім. Т.Г.Шевченка 2011р., а нині студенти третього курсу театрального відділення Інституту телебачення кіно і театру КиМУ Надія Ільченко і Володимир Паляниця.

Упродовж чотирьох днів журі конкурсу прослухало виступи понад 160 учасників з усієї України та з-за кордону (Грузія, Іспанія). Зі сцени актової зали Київського міжнародного університету пролунали твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко, Євгена Маланюка, Остапа Вишні та інших видатних поетів і прозаїків України.

У межах конкурсу також пройшли майстер-класи й вистави:
  • Майстерність актора-фехтувальника та казка з елементами сценічної мови «Тарганисько» (за мотивами твору К. Чуковського) – майстерня Олега Роєнка, заслуженого артиста України.
  • «Європейська балада»майстерня Юрія Володимировича Кочевенка, заслуженого діяча мистецтв України.
  • «Пісня – маленький театр» майстер-клас Володимира Юрійовича Бистрякова, заслуженого артиста України.
  • «Міфи срібного сторіччя російської поезії», «Тільки любов» (вистава за творами Данте і Петрарки), «Літній день» (за твором Славоміра Мрожека) — майстерня Людмили Дмитрівни Лимар, заслуженої артистки України.

Танцювальні композиції студентів 2 курсу Інституту кіно, телебачення і театру Київського міжнародного університету.

18 травня відбулось урочисте закриття конкурсу, вручення дипломів і нагород. Найкращі читці, які талановито втілили яскраві образи шевченківських творів, були нагороджені дипломами лауреатів і дипломантів, пам’ятними призами, а наймолодші учасники — дипломами в номінації «Мистецька надія» (Северин Лащук, Анастасія Бабич, Світлана Савельєва та Роман Пасько). Гран-прі конкурсу здобув Олег Колянківський з міста Чернівці. Високі відзнаки (дипломи лауреатів I ступеня) також отримали Олександр Чужа, Андрій Бейник, Олександр Степаненко та Юрій Майхрович. Крім того, 12 учасників конкурсу (Макуха А., Степаненко О., Шленськовий О., Кулініч М., Генцар Н., Сопіт І., Кандиба Є., Большешальська А., Поліщук О., Терещук Ю., Єрмакова Ю., Тополюк К.) отримали дипломи, які дають їм право на 30% знижку в оплаті за навчання в Київському міжнародному університеті.

Дипломантами конкурсу також стали студентки театрального відділення КиМУ Аліна Розуменко і Надія Ільченко.

Загалом, XXI Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка став справжнім святом українського художнього слова та довів, що українська земля завжди була й буде щедрою на таланти.

Бажаємо лауреатам та учасникам конкурсу наснаги й успіхів у подальшому творчому житті!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ