Третя науково-практична міжнародна конференція "Прикладні соціальнокомунікаційні технології"

Знаменним для розвитку досліджень у сфері спілкування і формуванні нових наукових підходів став 2006 рік, коли постановою Кабінету Міністрів України від грудня 2006 року за № 1718 і наказом Вищої атестаційної комісії України від грудня 2007 року за № 67 держава фактично визнала галузь суспільного спілкування, в тому числі й масового, як окремий науковий напрям, який отримав шифр 27 “соціальні комунікації”.

Саме комунікативним технологіям ХХІ століття, способам організації комунікативних процесів у суспільстві і була присвячена ТРЕТЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПРИКЛАДНІ СОЦІАЛЬНОКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ», яка відбулась у Київському міжнародному університеті (КиМУ) 12-13 листопада 2012 року.

Організатор конференції — Інститут журналістики КиМУ (директор – проф. Зикун Н.І.), зокрема, кафедра соціальних комунікацій (завідувач кафедри — проф. Холод О.М.).

З вітальним словом до учасників конференції звернулись: проф. Савченко Л.А. — проректор з наукової роботи КиМУ; проф. Зикун Н.І. — директор Ін-ту журналістики КиМУ; проф. Швайка М.А. — директор НДІ з економічних та гуманітарних проблем КиМУ.

У роботі конференції взяли участь науковці Росії, Польщі, США, а також науковці 15 університетів України, в її межах відбулись:
 • лекції професорів Дзівірські Марека і Пацтва Божени (м. Катовіце, Польща) для студентів-журналістів IV курсу.
  Теми лекцій: «Групи меншості в просторі Інтернету на прикладі греко-католиків Польщі» і «Пам'ять в мережі на прикладі www.apokryfruski.pl, а також www.losyniezapomniane.org.pl» (польська мова з перекладом);
 • презентація підручника професора Холода О.М. (КиМУ, Україна) «Комунікаційні технології»;
 • пленарне засідання та робота 6 секцій, у яких взяли участь біля 100 учасників і 35 виступили з доповідями;
 • нагородження грамотами КиМУ науковців Польщі, Росії за внесок у багатолітню наукову співпрацю;
 • брифінг для ЗМІ (5 Канал «Бізнес-час»; Телестудія КиМУ — програми «Студентський квиток», «Свіжий погляд»; газета «Постскриптум+»).
У ході пленарного засідання та роботи секцій обговорювались актуальні питання сучасних соціальнокомунікаційних технологій, а саме:
 • соціологічні дослідження ідеологічних мотивів побудови іміджу Росії в польській пресі (проф. Сіновец А., м. Забже, Польша, англійська мова);
 • проблеми цифрового виключення безробітних (проф. Мустер Рафал, м. Катовіце, Польща);
 • прийоми допоміжної комунікативної стратегії в сучасній театральній журналістиці України (проф. Галацька В.Л., м. Дніпропетровськ, Україна);
 • була зроблена спроба класифікації соціально-комунікаційних технологій, використовуваних у політичних ток-шоу на телебаченні (проф. Островська Н.В., м. Запоріжжя, Україна);
 • аналізу гостинності як асиметричної моделі історичної комунікації (проф. Мороз В.Я., м. Запоріжжя, Україна);
 • аналіз соціальних мереж, як політичного інструменту (Зенталь О., Київ, Україна) та ін.

Всі доповіді, статті учасників конференції ввійшли до 8 випуску Збірника наукових праць КиМУ «Світ соціальних комунікацій» (Серія КВ №18784-7584Р 18.01.2012).

Підводячи підсумки роботи конференції, її учасники прийняли спільне рішення:
 • провести Четверту науково-практичну міжнародну конференцію, присвячену проблемам соціальних комунікацій, на початку листопада 2013 року;
 • запросити для участі нових польських дослідників з методологічним обґрунтуванням ряду обговорюваних тем на даній конференції;
 • оскільки проект отримав статус міжнародного, матеріали наступної конференції публікувати як в українських, так і в польських наукових виданнях.
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ