Круглий стіл «Ахмед Шах Масуд – личность, эпоха, идеи»

11 вересня 2012 року у Київському міжнародному університеті відбувся круглий стіл на тему: «Ахмед Шах Масуд – личность, епоха, идеи», організваний спільно з посольством Афганістану в Україні і присвячений пам'яті національного героя Афганістану, людині, відомій як “Панджширський Лев”, Ахмеду Шах Масуду. Десять років минуло відтоді, як було вбито Ахмеда Шах Масуда — лідера коаліції противників талібів Об‘єднаного ісламського фронту порятунку Афганістану, який більше відомий під назвою “Північний Альянс”.

У роботі круглого столу взяли участь науковці та студенти Інституту міжнародних відносин КиМУ, кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики (директор — професор Тіменко І.В., завідувач кафедри – проф. Зажигаєв Б.В.), а також почесні гості: президент Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В.; Надзвичайний та Повноважний Посол Афганістану в Україні пан Фазель Фазлрахман; Аташе посольства Таджикистану пан Назарзода Парвиз; заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану Аблазов В.І.; д.п.н., професор Національної академії державного управління при Президентові України Телешун С.О; д.ф.н., професор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Жангожа Рустем Наільули; керівник Центру «Євро-Азія-ІІІ тисячоліття» Гречка М.Я.; к.ф.н., професор Інституту філософської освіти і науки НПУ ім. М.П. Драгоманова Брильов Д.В.; к.ф.н., професор Інституту філософії НАН України Ярош О.А.

Модератор круглого столу – професор кафедри східних мов Київського міжнародного університету Халік Абдул.

У своєму виступі пан Посол зазначив, що з точки зору історії Масуд для Афганістану і всього регіону Центральної Азії, для Середнього Сходу – це вже символ цілої епохи. Він зупинився на основних етапах життя і діяльності Масуда, а також подякував керівництву Університету, науковцям і студентам за проявлений інтерес до знакової особистості в афганській історії.

З виступів гостей студенти дізнались про Масуда як бойового командира, тактику і стратегію бойових дій, яку він застосовував у поєднанні з афганськими методами ведення бойових дій (Аблазов В.І.), позиціювання себе як політика, його людські позитивні якості, які сприяли становленню його авторитету лідера (Телешун С.О.). Від імені Української спілки ветеранів Афганістану Валерій Іванович Аблазов подарував пану Послу літературу, видану в Україні і присвячену Ахмеду Шах Масуду.

Підводячи підсумки роботи круглого столу, президент Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В. висловив думку про те, що така особистість, як Ахмед Шах Масуд вже стала історичною, провівши паралель із Саладіном (Салах-ад-Дін), видатним полководцем XII століття.

Київський міжнародний університет висловлює подяку посольству Афганістану в Україні, Надзвичайному і Повноважному Послу пану Фазелю Фазлрахману, пану Халіку Абдулу, професору кафедри східних мов Університету, працівнику посольства за організацію та участь у роботі круглого стол.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ