Євро-2012 – свято зустрічей та відкриттів

Чемпіонат Європи з футболу в Україні та Польщі став уже історією. Уперше такий масштабний міжнародний футбольний турнір приймали у себе дві східноєвропейські держави. Багато вболівальників із Заходу, мабуть, уперше у своєму житті на власні очі побачили схід Європи. І навпаки, поляки, але передусім багато українців, чи не вперше особисто мали справу із західними європейцями.

Чемпіонат став святом зустрічей, адже люди з усієї Європи спільно святкували на стадіонах або у фан-зонах у містах-господарях «Євро-2012» перемоги улюблених футбольних команд, часом також спільно плакали. Схід і Захід поєднались у футбольній ейфорії. А після фінального матчу Київ пережив «іспанську ніч» – справжнє видовище для киян.

Особливо треба відзначити великий крок уперед, зроблений у становленні та розвитку волонтерського руху в Україні, проведенні наукових досліджень щодо вивчення світового досвіду. До цієї роботи долучилися науковці Київського міжнародного університету, які представили Оргкомітету Євро-2012 власні дослідження на тему «Міжнародна практика організації волонтерського руху у міжнародному спорті» (головний координатор проекту проф. Шумигора Л.І. – перший проректор КиМУ).

Більше 2000 волонтерів, переважно молоді люди, студенти, обслуговували Чемпіонат з футболу Євро-2012, серед яких активно працювала команда студентів-волонтерів (60 осіб) Київського міжнародного університету (головний координатор від адміністрації КиМУ – проф. Шумигора Л.І. – перший проректор; координатор – Алексанян Валерій, голова студентського парламенту, студент 4-го курсу відділення політології), які гідно виконали почесну місію, продемонстрували активну життєву позицію, прекрасне володіння іноземними мовами. Цій роботі передували тренінги й інструктажі як відомих у всьому світі фахівців волонтерського руху (Компанія DFB-Wirtschaftsdienste GmbH, пан Маркус Візер, мова тренінгу – англійська), так і працівників аеропорту. Студенти працювали в зонах прильоту, вильоту та інформаційних стійках, а також як інспектори-оператори на обох терміналах аеропорту «Київ». Об'єктом обслуговування волонтерів КиМУ стали близько 10 тисяч іноземних уболівальників, які прибули в аеропорт «Київ» (Жуляни) з 8 червня по 1 липня 2012 року.

Здобутий досвід став для студентів КиМУ зразком громадської ініціативності й активності, соціальної відповідальності, що є однією з головних чеснот волонтерської діяльності.

По закінченні Чемпіонату на адресу керівництва Київського міжнародного університету надійшли подяки від Голови КМДА Олександра Попова, сертифікати й подяки студентам–волонтерам, подяка генерального директора КП МА «Київ» (Жуляни) О.М.Нестеренко за внесок в успішне проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу.

Наказом президента КиМУ проф. Хачатуряна Х.В. №64 від 7.03.2012 волонтерська діяльність студентів у період Чемпіонату Європи з футболу 2012 буде зарахована як навчально-виробнича практика на 2012-2013 н.р.).

Щира подяка вам, шановні студенти-волонтери КиМУ, за прекрасну роботу, за ті високі стандарти відповідальності, які ви продемонстрували.

Ми горді за Україну, пишаємося виконаною роботою, рівнем проведення Євро- 2012, ентузіазмом і патріотизмом українців!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ