Інтелектуальні ігри - «Влада - це ми»

Положення про інтелектуальну гру «Влада - це ми»

УЧАСНИКИ ГРИ:

Гра проводиться серед команд, у складі яких учні 10-11-х класів.

Склад команди: будь-яка парна кількість команд, але не менше ніж 3 учасника в одній команді.

Для участі у грі за тиждень до початку змагань капітан команди (школа) подає заявку на участь у грі за такою формою:
  • назва команди, № школи, повна адреса школи;
  • прізвища, імена, по батькові членів команди, повна домашня адреса, контактний телефон;
  • прізвище, ім’я, по батькові тренера команди;
  • прізвище, ім’я, по батькові директора школи, робочий контактний телефон.

ПРАВИЛА ГРИ:

1. Інтелектуальне політичне ток-шоу «Влада – це ми» передбачає формування у її учасників системних і ґрунтовних знань з питань державотворення, владних відносин, політичних процесів та ролі і місця в них лідерів та еліти, а також вміння логічно, послідовно аргументовано, конструктивно відстоювати власну позицію.

Програма розрахована на старшокласників і охоплює курс загальноосвітньої школи.

2. Ток-шоу складається з наступних етапів:

• І. Розминка
  • ІІ. «Перезавантаження» влади»
  • ІІІ. Діамант «9» (ознаки лідера)
  • ІV. «Еліта – це відібрана, пристосована чи сформована частина суспільства» (діалог влади і опозиції)
  • V. «Розбудова громадського суспільства – спільна справа кожного і всіх» (публічна акція)
  • VI. «Сильна держава – щаслива нація» (презентація)
  • VII. Бліц-гра з експертами – завершальна частина ток-шоу.
І. РОЗМИНКА

Учасники формулюють визначення понять та категорій, які найбільш часто вживаються представниками влади. Серед них:

• Влада
  • Держава
  • Народ
  • Етнос
  • Нація
  • Суспільство
  • Громадянське суспільство
  • Партія
  • Політична система
  • Лідер
  • Еліта

Журі виставляє бали за найбільш чітке й лаконічне визначення понять та категорій.
Максимальна оцінка 11 балів.

ІІ. «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ» ВЛАДИ»

«Перезавантаження» влади» – це нове бачення роботи сучасного політикуму, нові завдання, які формулюють учасники політичного ток-шоу «Влада – це ми». Один учасник від кожної команди впродовж 2-х хвилин окреслює креативні завдання сучасній владі.

Максимальна оцінка 01 балів.

ІІІ. ДІАМАНТ «9»

Кожній команді пропонується визначити 9 ознак, якими має володіти лідер. З цих ознак скласти «діамант лідера», форма діаманту – ромб. На виконання цього завдання команди мають 5 хвилин, після чого один учасник від кожної команди представляє розроблений варіант.

Максимальна оцінка 10 балів.

ІV. «ЕЛІТА – ЦЕ ВІДІБРАНА, ПРИСТОСОВАНА ЧИ СФОРМОВАНА ЧАСТИНА СУСПІЛЬСТВА»
(ДІАЛОГ ВЛАДИ І ОПОЗИЦІЇ)

Для проведення цього етапу усі команди розподіляються попарно: одна представляє владу – інша опозицію.

Кожна із команд обирає для себе певну елітну групу: політичної партії, блоку чи однієї з гілок влади. Протягом 3-х хвилин учасники команди мають провести захист цієї елітної групи (переконати присутніх, що саме ця елітна група є найбільш ефективною діючою в державі, або в певній сфері діяльності). Опоненти мають довести протилежне, виступаючи і критикуючи владну.

Виступ опонентів – 2 хвилини.

Максимальна оцінка 5 балів.

V. «РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА – СПІЛЬНА СПРАВА ВСІХ І КОЖНОГО»
(ПУБЛІЧНА АКЦІЯ)

Кожна із команд представляє собою групу тиску на владу, яка має провести публічну акцію лобіювання своїх інтересів. Час, відведений на презентацію, складає 3 хвилини.

Максимальна оцінка 5 балів.

VI. «СИЛЬНА ДЕРЖАВА – ЩАСЛИВА НАЦІЯ»

Підсумковий етап політичного ток-шоу «Влада – це ми». Кожна команда презентує свої варіанти бачення і розуміння цієї тези.

Метою даного етапу ток-шоу є виховання у молоді патріотичних почуттів, спонукання до пошуку шляхів розвитку країни, формування позитивних ідеалів.

VII. БЛІЦ-ГРА З ЕКСПЕРТАМИ

Завершальна частина ток-шоу, яка передбачає можливі запитання експертів до учасників команд:

• Як ви розумієте слова У. Черчилля «Якщо ви не займаєтесь політикою, то політика займається Вами»?
  • Чому давньогрецький філософ Платон назвав демократію неправильною формою правління?
  • Демократія – це …(продовжіть)
  • Опозиція – це …(продовжіть)
  • Корпоративна влада – це …(продовжіть)
  • Чому партії називаються ліві, праві і центристські?

Наприкінці політичного ток-шоу «Влада – це ми» всім учасникам пропонується поділитися враженнями висловити вkfcys побажання. Починати висловлювання можна фразами: «Ця гра допомогла мені...», «В ході гри я навчився...», «У роботі мені не вистачало (чи заважало)...», «Завдяки грі я став...», «Ця гра дала можливість розкрити…» тощо.

Після висловлювань всіх учасників, ведучий підсумовує все сказане, члени журі оголошують результати гри.

Учасники та переможці гри

23 жовтня 2010 року 22 жовтня 2011 року 22 вересня 2012 року, м. Славутич