Інтелектуальні ігри - «Як стати мером»

Положення про інтелектуальну гру «Як стати мером»

УЧАСНИКИ ГРИ:

Гра проводиться серед учнів 10-11-х класів.

Склад команди – 5 осіб.

Для участі у грі за тиждень до початку змагань капітан команди (школа) подає заявку на участь у грі за такою формою:
  • Назва команди, № школи, повна адреса школи.
  • Прізвища, імена, по батькові членів команди, домашня адреса, контактний телефон.
  • Прізвище, ім’я, по батькові тренера команди.
  • Прізвище, ім’я, по батькові директора школи, контактний телефон.

Тематика гри охоплює коло питань, пов’язаних зі знанням законів України «Про місцеве самоврядування», «Про вибори депутатів міських, сільських і селищних рад, та міських, сільських і селищних голів», не виходить за межі шкільної програми з історії України, основ правознавства.

Змагання проходить у три етапи і передбачає три конкурсні завдання.

І. СИТУАЦІЯ
  • Командам пропонується одна проблемна ситуації, які стосуються соціально-культурної сфери міста.
  • На обдумування позиції своєї сторони команди мають 5 хвилин, на її виклад – 2 хвилини. Команди мають право задати одне запитання (15 секунд). Для відповіді команда має 30 секунд.
  • Оцінюється аргументація, логіка викладу, дотримання часових меж, культура мовлення.
  • Максимальна кількість балів – 5.
ІІ. ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ (домашнє завдання)

Команди мають представити «Програму соціально-економічного розвитку міста»

У Програмі мають бути передбачені економічний, соціальний і духовно-культурний розділи.

• Час на представлення програми – 7 хвилин.
  • Оцінюється знання, аргументація, життєздатність програми соціально-економічного розвитку міста, логіка викладу, дотримання часових меж, культура мовлення.
  • Переможницею змагань є команда, яка набирає найбільшу кількість балів.
  • Максимальна кількість балів – 10.
ІІІ. ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ
  • Кожна команда обирає серед своїх учасників, який послідовно відповідає на запитання команд суперниць.
  • На обдумування питання дається 30 секунд.
  • Оцінюється знання ситуації в регіоні, логіка викладу, аргументація.
  • Переможницею цього етапу є команда, яка набере найбільшу кількість балів.

Переможницею змагань вважається команда, яка набрала максимальну кількість балів.

Учасники та переможці гри

7 квітня 2010 року, Хмельницький 21 березня 2011 року, Боярка 22 березня 2011 року, Полтава (півфінал) 23 березня 2011 року, Полтава (фінал) 22 вересня 2012 року, Славутич 14 вересня 2013 року, Славутич