«Діалог держав: партнерство в освіті» 13 березня 2014 року

13.03.2014

Він був сином мужика - і став володарем у царстві духу.
Він був кріпаком - і став велетнем у царстві людської культури.
І. Франко

13 березня 2014 року в приміщенні НВК «Домінанта» відбувся конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті-2014» серед шкіл Дніпровського району міста Києва, приурочений до Дня Європи в Україні та 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка. Цьогорічний конкурс проходив під гаслом «Шевченко генієм піднявся над світами».

Організатор – Управління освіти і науки Дніпровського району (в.о. начальника управління – Іваніна Н.В.).

Журі конкурсу:

Голова журі:

• Іваніна Н.В. – начальник Управління освіти Дніпровського р-ну міста Києва.

Члени журі:

• Лапіка І.О. – начальник відділу з питань виховної роботи Управління освіти р-ну;
  • Сидоренко Н.А. – заступник директора районного науково-методичного центру;
  • Богдан Л.А. – методист районного науково-методичного центру з іноземних мов;
  • Рудаківська С.В. – проректор з питань довузівської підготовки Київського міжнародного університету;
  • Шавло С.М. – директор Центру дитячо-юнацької творчості.

Учасників конкурсу-фестивалю привітав почесний гість аташе з питань культури посольства Грузії в Україні Зураб Топурія.

Фестиваль проводиться вже 11-й рік поспіль і дає змогу учням здобути ґрунтовні знання і навички для інтеграції в європейське та світове суспільство, щоб стати мобільнішими, зробити власне та суспільне життя багатоплановим і відкритим.

Тарас Шевченко – великий українець, поетичні рядки його творів відображають актуальність сприйняття в сьогоденні живого Шевченкового слова. Завданням команд-учасниць було не тільки презентувати країну, її історичні і культурні цінності, розкрити власні артистичні і творчі здібності, а й показати географічний діапазон обізнаності людей у тій чи іншій країні з Шевченковою спадщиною. І треба сказати це командам-учасницям вдалося: твори Шевченка в перекладі звучали на івриті, англійською, російською, французькою, німецькою, китайською, казахською, грузинською, польською мовами.

13 команд-учасниць фестивалю:

• НВК №167 – Грузія («Барви Грузії»);
  • Технологічний ліцей ОРТ Ізраїль (Кешер);
  • НВК Домінанта Німеччина (Кобзарі);
  • НВК №30 ЕкоНад Польща (Еконадські амбасадори);
  • НВК №176 – Казахстан («Одак» (Співдружність);
  • СШ №65 – Франція («Пурпурні вітрила);
  • СЗШ №180 – Грузія («Іверія»);
  • СЗШ №66 – Росія («Слов'яни»);
  • Український колеж ім. В. Сухомлинського (№272) – Польща («Брати-слов'яни»);
  • Гімназія №191 – Франція («Vive la France!»);
  • СШ №125 – Великобританія («Teens»);
  • СШ №129 – Китай («Дружба»);
  • НВК №209 «Сузір'я» – Молдова («Сузір'я друзів»).

Перед оголошенням результатів конкурсу з вітаннями до його учасників звернулася член журі, проректор Київського міжнародного університету Рудаківська С.В., яка зазначила високий рівень підготовки команд, знання іноземних мов, яскраві презентації та виступи не тільки членів команд, але й танцювальних колективів НВК «Домінанта» та районного Центру дитячо-юнацької творчості, які взяли участь у відкритті та закритті фестивалю. Від імені Київського міжнародного університету Світлана Вікторівна оголосила дипломантів і переможців у номінаціях, вручивши дипломи й сертифікати, які дають пільги при вступі до КиМУ та знижки в оплаті за навчання від 10% до 30%. Ними стали:

• Диплом 1-го ступеня, номінація Найкраща презентація країни НВК №30 ЕкоНад;
  • Диплом 1-го ступеня, номінація Фаворит конкурсу Технологічний ліцей ОРТ;
  • Диплом 1-го ступеня, номінація Яскраві творчі здібності НВК №209 Сузір'я;
  • Диплом 2-го ступеня, номінація Інтелектуальний потенціал НВК №176;
  • Диплом 2-го ступеня, номінація Популяризація культури країни-партнера СЗШ №180;
  • Диплом 2-го ступеня, номінація Змістовність та оригінальність сценічного виступу Український колеж ім. В. Сухомлинського;
  • Диплом 3-го ступеня, номінація Вдале розкриття національного характеру НВК №167;
  • Диплом 3-го ступеня, номінація Вдале представлення дружніх відносин між народами НВК Домінанта;
  • Диплом 3-го ступеня, номінація Реалізація творчих ідей Гімназія №191;
  • Диплом 3-го ступеня, номінація Натхнення і талант СШ №125;
  • Диплом 3-го ступеня, номінація Оригінальність ідей СШ №129;
  • Дипломи лауреатів отримали СШ№65 (номінація Презентація дружби між країнами) та СЗШ №66 (номінація Артистичність).

За рішенням журі, яке оголосили Лапіка І.О., Сидоренко Н.А., переможцями конкурсу-фестивалю з врученням дипломів управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації стали:

• І місце – Технологічний ліцей «ОРТ»;
  • ІІ місце – НВК № 209 «Сузір`я», СЗШ № 180, НВК № 30 «ЕкоНад»;
  • ІІІ місце – Український колеж ім. В.О. Сухомлинського (СШ № 272) та НВК «Домінанта».

Номінації:

• «Вдале розкриття національного характеру» НВК №167;
  • «Вдале розкриття китайських національних традицій» СШ №129;
  • «Натхнення і талант» СШ №125;
  • «Прагнення до перемоги» СШ №65;
  • «Високе представлення творчості Шевченка» гімназія №191 ім. П.Г.Тичини;
  • «Досконале представлення культури і традицій країни-партнера» НВК №176;
  • «Єднання російського та українського народів» СЗШ №66.

23 04/2018
19 04/2018