Інститут телебачення, кіно і театру

КиМУ

Ільїна Ніна Олександрівна

Директор Інституту, заслужена артистка України, професор.

ІНСТИТУТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ, КІНО І ТЕАТРУ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ПІДГОТОВКУ ФАХІВЦІВ ЗА РІВНЯМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ БАКАЛАВР, МАГІСТР (набір з 2016р.): Магістерські програми: ІНСТИТУТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ, КІНО І ТЕАТРУ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ПІДГОТОВКУ ФАХІВЦІВ ЗА РІВНЯМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ БАКАЛАВР, МАГІСТР (набір до 2016р.):
  • кіно-, телемистецтво (режисер кіно і телебачення, оператор кіно і телебачення, диктор і ведучий телепрограм);
  • театральне мистецтво (мистецтво актора драматичного театру та кіно).
МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ:
  • кіно-, телемистецтво.
Форма навчання:
  • денна;
  • заочна (дистанційна).

Навчальний процес в Інституті телебачення, кіно і театру забезпечують 2 кафедри.

Наукова діяльність

Науково-дослідна робота Інституту телебачення, кіно і театру спрямована на дослідження теми: «Соціально-комунікативний процес, аудіовізуальні та сценічне мистецтва в Україні і світі в контексті сучасних наукових досліджень» (науковий керівник теми – Іщенко Є.О., к.філол.н., доцент). Тема зареєстрована в УкрІНТЕІ (державний реєстраційний номер 0116 u 007987).

Основні напрямки наукових досліджень – формування телевізійного інформаційного простору в Україні й за її межами; аналіз досвіду української і європейської телережисури, театрального мистецтва, його вплив на формування національної традиції та збереження національної культури в євроінтеграції культурного простору.

Науковий складник Інституту забезпечують висококваліфіковані творчі й наукові кадри — доктори і кандидати наук, народні і заслужені артисти України. У 2015-2016 н.р. професорсько-викладацький склад Інституту видав 15 статей у наукових виданнях, перелік яких затверджено ВАК.

В Інституті активно використовуються такі форми творчої, навчальної та наукової роботи:
  • науково-практичні конференції з проблем формування національного й світового театрального та кінематографічного простору;
  • практична підготовка студентів театрального відділення проходить у провідних театрах Києва, телекомпаніях, продакшн-компаніях України, серед них: Національний академічний театр ім. І.Франка, Академічний драматичний театр юного глядача ТЮГ на Липках, Академічний драматичний Молодий театр, Муніципальний театр «Київ», Київський приватний театр «Браво», Театр «Срібний острів», «Вільний театр» Артура Артименьєва.
  • практика студентів спеціальності аудіовізуального мистецтва та виробництва проходить на телеканалах ICTV, УТ-1, Центральний канал в окремих художніх кінопроектах;
  • участь студентів у зйомках серіалів на професійних кіностудіях;
  • проведення Міжнародного студентського фестивалю «Молоде телебачення» ім. Чубасова; творчих конкурсів на найкращу відео-, теле-, фотороботу;
  • Всеукраїнський молодіжний фестиваль кіно-театральної творчості «Зірки, що зійдуть завтра», фестиваль «Через терни до зірок» - «Per aspera ad astra»;
  • майстер-класи провідних митців України — акторів, режисерів, кінокритиків;
  • творчі покази, професійні творчі конкурси читців, участь студентів у Міжнародних кінофестивалях;
  • проведення концертів, вистав, благодійних показів;
  • співучасть у Всеукраїнському відкритому конкурсі читців ім. Т.Г. Шевченка;
  • Міжнародний Бердянський кінофестиваль та І Відкритий дитячий фестиваль мистецтв «Золотий ключик» в м. Бердянськ, театрального фестивалю «Джойфест», в урочистих церемоніях історико-культурного фестивалю «Парк Київська Русь ХІІІ ст.»;
  • проведення засідань творчих гуртків «Акторський клуб» з переглядом шедеврів світового кіномистецтва, поетичних вечорів, танцювальних показів.

Круглі столи, майстер-класи

Протягом 2015-2016 н.р. за участю студентів Інституту проводились майстер-класи та зустрічі з видатними митцями театру і кіно. Учасниками цих зустрічей стали: Валеріу Жерегі – член Євразійської академії мистецтв, кінорежисер, сценарист, продюсер; В'ячеслав Кудін, доктор філософських наук, професор; Олесь Янчук, нар. артист України, директор кіностудії ім. О.П.Довженка; народні артисти України Лариса Кадочникова, Віктор Гресь, Валерій Шептекіта; Влада Литовченко - кандидат Голова міжнародного фонду культурного співробітництва кандидат історичних наук, Міс Україна 1995р.; Валентина Заболотна - заслужений діяч мистецтв України, мистецтвознавець; Любов Титаренко - художній керівник Київського театру «Браво» заслужений діяч мистецтв України; Володимир Бистряков - композитор, заслужений артист України; Ірина Кліщевська, народна артистка України, художній керівник Київського театру «Колесо»; Віктор Андрієнко, режисер, актор, продюсер; Ольга Джигурда, актриса, телеведуча, автор телепрограм канала «Культура»; Андрій Метльов, політичний коментатор, шеф-редактор Інтернет-телебачення «Укрлайф»; Дмитро Томашпольський, кінорежисер, лауреат державної кінопремії ім. О.П.Довженка, Євген Тищук – головний режисер Мукачівського академічного драматичного театру та ін.

Зустрічі з майстрами кіно і театру, обмін думками, знаннями і творчими здобутками вкрай необхідні для розвитку творчого виховання студентів:
  • 10 вересня 2014 р. – творча зустріч з артистом естради і кіно, організатором школи степу в Україні Володимиром Шпудейком та телеведучим, конферансьє Дмитром Оскіним;
  • 24 вересня 2014 р. – майстер-клас заслуженого артиста України, композитора Володимира Бистрякова;
  • березень 2015 р. - колективний перегляд поетичної вистави «Таємна любов Пушкіна»;
  • 21 березня 2015 р. - участь студентів на Урочистій церемонії нагородження Загальнонаціональної програми «Людина року 2014»;
  • 1 квітня 2015 р. – зустріч із н.а. України Ларисою Кадочниковою;
  • жовтень 2015 р. – 4 майстер-класи кінорежисера Дмитра Томашпольського, секретаря Національної спілки кінематографістів України;
  • 13 січня 2016 р. – участь студентіву закритті виставки н.а. України Л.Кадочникової в Українському домі.
  • 23 березня 2016 р. - участь студентів на Урочистій церемонії нагородження Загальнонаціональної програми «Людина року 2015»;
  • 23-27 квітня 2016 р. - участь студентів ТМ в проведенні Всеукраїнського фестивалю кіно-театральної творчості «Зірки що зійдуть завтра»;
  • 23 квітня 2016 р. - участь у майстер-класі «Біомеханіка Мейєрхольда» головного режисера Мукачівського драматичного театру Євгена Тищука;
  • 23 квітня 2016 р. – творча зустріч з Першим Прем’єр-Міністром України Вітольдом Павловичем Фокіним і презентація поеми «Руслан і Людмила» українською мовою в його перекладі;
  • 24 квітня 2016 р. - творча зустріч з народними артистами України Віктором Гресем та Ларисою Кадочниковою на показі ретроспективного класичного фільму українського кіно «Чорна курка та підземні жителі» реж. Віктор Гресь;
  • 25 квітня 2016 р. - екскурсія на найкращу сучасну кіностудію України ПРО-ТБ Зустріч з її ген. продюсером Віктором Приходько;
  • 26 квітня 2016 р. - зустріч з народним артистом України Миколою Рушковським та його творчою майстернею студентів 5 курсу КНТКіТ ім. Карпенка-Карого;
  • 27 квітня 2016 р. - майстер-клас « Етикет» з Владою Литовченко – Головою міжнародного фонду культурного співробітництва;
  • 27 квітня 2016 р. - творча зустріч з Любомиром Левицьким – сучасним кінорежисером українського кіно та прем’єра фільму «Селфі-паті» за участю головних виконавців ролей;
  • 03 червня 2016 р. - участь студентів ТМ у Міжнародному фестивалі музичної та театральної творчості «О-FEST»;
  • 12 травня 2016 р. - участь в Х Всеукраїнський VІІ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова;
  • 22 травня 2016 р. - участь в Арт-фестивалі "Без зайвих слІв" пластичного мистецтва.
При Інституті телебачення, кіно і театру діє:
  • навчально-виробнича телестудія, яка випускає телевізійні програми «Студентський квиток», що демонструються на 17 телеканалів України і сюжети для яких готують студенти Інституту та Інституту журналістики;
  • навчальний театр «КОВЧЕГ» (відкритий 12 листопада 2010 року), на сцені якого постійно проходять вистави. Театр є базою практики для студентів, для проведення фестивальних і конкурсних показів інших театральних закладів. Репертуар театру в першу чергу складається з вистав випускних курсів, серед яких: «Шукаю людину» реж. Валерія Демченко за оповіданням «Яр», «Смішні люди» - моновистави «Нотатки божевільного» М.Гоголь., «Едіт Піаф», «Привиди» Г.Ібсена, реж. н.а. України Лев Сомов, фестивальні покази «Через терни до зірок» -вистави і покази 1-4 курсів.
    на сцені Ковчегу пройшли вистави курсів, що випустилися:
    «Наталчина мрія» Я. Пулинович; «Літній день» С. Мрожека; «Доходне місце» О.Островського; «Курка» М.Коляди; «Дамський кравець», «Одруження Бальзамінова», «Дім Бернарди Альба» Ф.Г. Лорка, «По модньому», казка «Чарівна перлина Адельміни»;
    вистави літературно-поетичного театру:
    «Катерина» Т.Г. Шевченка; «Міфи Срібного століття» - поезія та доля поетів Срібної доби»; «Донжуанський список Пушкіна»; «Російські поети Срібної доби»; «Тільки любов» – сонети Шекспіра, Данте, Петрарки та Луїзи Лабе, а також вечори європейської та української балади, байки Крилова; «Шукаю людину»; «І заплачуть…бомжі» за мотивами п’єси М.Горького «На Дні»;
  • студентський театр «Студія Олега Роєнка» заслуженого артиста України, актора Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, доцента кафедри театрального мистецтва Роєнка О.О.;
  • театр-студія народного артиста України Льва Сомова

Творчі успіхи студентів і досягнення викладачів Інституту знаходять відображення в сюжетах українських телеканалів, а також на шпальтах всеукраїнських газет. Зокрема, 2014 р. - канал «Культура» відзняв 11 серій про творчі доробки студентів (майстерні заслуженого діяча мистецтв України Кочевенка Ю.В. та заслуженого артиста України Роєнка О.О ); 2015 р. - 5 серій студентської вистави «Шекспіріада» ( майстерня засл. діяча мистецтв України В. Кочевенка) для програми «Майстер-клас» Ольги Джигурди. Творчі досягення студентів висвітленні у тижневику «Газета 2000».

В 2013-2016р. студенти взяли активну участь у кіно-, театральних і культурологічних фестивалях:

  • Бердянський міжнародний кінофестиваль;
  • Свято-Георгіївський православний фестиваль мистецтв;
  • Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні» м. Дніпродзержинськ;
  • Кінофестиваль Запорізька Сінерама;
  • Міжнародний кінофестиваль молодого кіно «Х Муза»;
  • Міжнародний кінофестиваль « Молодість»;
  • Театральний фестиваль «Джойфест»;
  • Всеукраїнський міжнародний фестиваль ім. В. Чубасова «Молоде телебачення»;
  • Відкритий студентський фестиваль КиМУ «Через терни до зірок»;
  • Всеукраїнський молодіжний фестиваль кіно-театральної творчості «Зірки, що зійдуть завтра»;
  • Міжнародний фестиваль музичного та театрального мистецтва «О - Fest» м.Буча-м.Київ;
  • Арт-фестиваль пластичних мистецтв «Без слів» КНУТКіТ ім. Карпенка Карого.

ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ ІНСТИТУТУ

Бердянський міжнародний кінофестиваль

Олексій Єсаков (студент спеціальності «Кіно-, телемистецтво») — диплом XIV Бердянського міжнародного кінофестивалю «За новаторське рішення в жанровому кіно», режисер короткометражного фільму «Сон Президента» (Україна, КиМУ);

Марина Яковенко (студентка спеціальності «Театральне мистецтво») — диплом XIV Бердянського міжнародного кінофестивалю «За кращий акторський дебют у студентському кіно», короткометражний фільм «Женя», реж. Денис Манушевич (Україна, КНУКіМ).

02-10.06.2013участь студентів Інституту телебачення, кіно і театру в XVI Бердянському міжнародному кінофестивалі.


IX Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні» (м. Дніпродзержинськ)

17–23.05.2013 р. – студенти театрального відділення (майстерня засл. артиста України Роєнка О.О.) дебютували і стали дипломантами фестивалю за виставу «Одруження Бальзамінова» М.Островського.


Театральний фестиваль “Джойфест”

9 –11 жовтня 2015 р.- Андрій Калукоглу ( майстерня н.а. Льва Сомова) — нагорода «Краща чоловіча роль».

Квітень 2016р. – Всеукраїнська прем’єра повнометражного к/ф «Селфі паті» реж. Любомира Левицького. В головній ролі Володимир Ситник (студент 4 курсу ТМ, майстерні н.а. України, проф.Льва Сомова).


01 - 04 грудня 2015 р. - «Через терни до зірок» студентський фестиваль Інституту телебачення кіно і театру КиМУ


НАПРЯМ ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО:
  • «Краща чоловіча роль фестивалю» - Тимур Бурлака (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);
  • «Краща жіноча роль фестивалю» - Анастасія Сегеда (IV курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);
  • диплом «Надія» - Андрій Сторожик (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);
  • диплом «Надія» - Надія Гайдамачук (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);
НАПРЯМ КІНО-ТЕЛЕМИСТЕЦТВО:
  • «Краща телепрограма» - Катерина Пламадяло (випускниця бакалаврату, худ. керівник доц. Порожної С.Г.);
  • «Кращий короткометражний фільм» - Марія Компанець (випускниця магістратури, худ. керівник проф. Полєшко С.М.).

23 - 27 квітня 2016р. – «Зірки, що зійдуть завтра» Всеукраїнський молодіжний фестиваль кіно- театральної творчості

  • Гран-Прі фестивалю вистава «Шукаю людину» реж. Валерія Демченко 3–ТМ Інтитуту телебачення кіно і театру КиМУ;
  • «Краща жіноча роль» - Анастасія Сегеда (IV курс, майстерня н.а. України Льва Сомова) Інтитуту телебачення кіно і театру КиМУ.

11 - 12 травня 2016 року – Х Всеукраїнський VІІ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова

(який проводився Київським міжнародним університетом у співпраці з Національною спілкою кінематографістів України, перемоги випускників та студентів Київського міжнародного університету):
  • диплом І ступеня, номінація «Публіцистична програма», «ГОЛОС» - Володимир Паляниця, випускник КиМУ-2016;
  • диплом ІІ ступеня, номінація «Постановочна студентська відеоробота», «Янгол» - Марія Компанець, випускниця КиМУ-2015;
  • диплом І ступеня, номінація «Публіцистична програма», «Слідами лютневого снігу», Вінницька ОДТРК «Вінтера» - Світлана Малик, студентка КиМУ;
  • спеціальний диплом журі в номінації «Студентська відеоробота», «Навіки твій», за сучасне прочитання класичного твору - Наталія Кудрик, студентка КиМУ;
  • спеціальний диплом студентського журі за кращу акторську роботу в номінації «Постановочна відеоробота», «Чого я хочу» - Олександра Башкатова, студентка КиМУ;
  • спеціальний диплом журі в номінації «Студентська відеоробота», «Художник UA», за творче рішення - Салеомона Андрія, студент КиМУ.

Випускники Інституту успішно працюють в українських і закордонних театрах, теле- та кінопроектах:

  • Київський академічний драматичний театр ТЮГ НА Липках - Юрій Коротунов, Вадим Куценок;
  • Національний академічний театр російської драми ім. Лесі України – Денис Бортний;
  • Московський театр ростових ляльок – Анастасія Глазиріна;
  • Міжнародна шоу-програма в Південній Кореї – Світлана Оніщак;
  • Приватний театр КХАТ – Марія Романова; Антон Бухов;
  • Приватний театр «Браво» – Марія Махотіна, Надія Ільченко, випускний курс засл. артистки України Л.Д. Лимар; Ірина Сопіт, Олена Хархан (майстерня н.а. України Льва Сомова);
  • Київський муніципальний театр «Київ» – Юлія Ковнеристова, Наталія Кудряшова, Анастасія Сердюк, Павло Макєєнков, Олександр Кривуца, Карина Коломієць;
  • Севастопольський театр військово-морських збройних сил – Аліна Розуменко; Артур Трухан;
  • Київський приватний театр-антреприза «Тисячоліття» під керівництвом випускниці акторського відділення КиМУ Надії Ільченко, в якому працюють випускники і студенти Інституту Роман Григиль, Надія Ільченко, Сергій Крощенко, Ярослав Лєбєдєв, Маргаоита Савкун, Наталія Глоба;
  • Театр « Срібний острів» - худ. керівник Заслужена артистка України Людмила Лимар. Олександра Деренговська, Володимир Паляниця, Наталія Яхонтова, Наталія Локоть, Дмитро Мазньов, Дмитро Вертило, Юрій Раєвський, Олександра Ященко, Ілля Ткаченко, Ольга Садовська, .
  • Київський театр «БРАВО» в якому проходять практику і працюють студенти 3-4 курсу майстерні н.а. України Л. Сомова у репертуарних виставах.