Інститут телебачення, кіно і театру

КиМУ

Ільїна Ніна Олександрівна

Директор Інституту, заслужена артистка України, професор.

ІНСТИТУТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ, КІНО І ТЕАТРУ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ПІДГОТОВКУ ФАХІВЦІВ ЗА РІВНЯМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ БАКАЛАВР, МАГІСТР (набір з 2016р.): Магістерські програми: ІНСТИТУТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ, КІНО І ТЕАТРУ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ПІДГОТОВКУ ФАХІВЦІВ ЗА РІВНЯМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ БАКАЛАВР, МАГІСТР (набір до 2016р.):
  • кіно-, телемистецтво (режисер кіно і телебачення, оператор кіно і телебачення, диктор і ведучий телепрограм);
  • театральне мистецтво (мистецтво актора драматичного театру та кіно).
МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ:
  • кіно-, телемистецтво.
Форма навчання:
  • денна;
  • заочна (дистанційна).

Навчальний процес в Інституті телебачення, кіно і театру забезпечують 2 кафедри.

Науковий складник Інституту забезпечують висококваліфіковані творчі й наукові кадри — доктори і кандидати наук, народні і заслужені артисти України.

Наукова діяльність

Науково-дослідна робота Інституту телебачення, кіно і театру спрямована на дослідження теми: «Соціально-комунікативний процес, аудіовізуальні та сценічне мистецтва в Україні і світі в контексті сучасних наукових досліджень» (науковий керівник теми – Іщенко Є.О., к.філол.н., доцент). Тема зареєстрована в УкрІНТЕІ (державний реєстраційний номер 0116 u 007987).

Основні напрямки наукових досліджень – формування телевізійного інформаційного простору в Україні й за її межами; аналіз досвіду української і європейської телережисури, театрального мистецтва, його вплив на формування національної традиції та збереження національної культури в євроінтеграції культурного простору.

Наукові результати досліджень знаходять відображення у публікаціях, зокрема у 2016-2017н.р. п'ятнадцять статей опубліковані у наукових виданнях. Викладачі й студенти Інституту активні учасники міжнародних, всеукраїнських, регіональних наукових і науково-практичних конференцій, круглих столів, зокрема:

Науковий складник Інституту забезпечують висококваліфіковані творчі й наукові кадри — доктори і кандидати наук, народні і заслужені артисти України. У 2015-2016 н.р. професорсько-викладацький склад Інституту видав 15 статей у наукових виданнях, перелік яких затверджено ВАК.

В Інституті активно використовуються такі форми творчої, навчальної та наукової роботи:
  • науково-практичні конференції з проблем формування національного й світового театрального та кінематографічного простору;
  • практична підготовка студентів театрального відділення проходить у провідних театрах Києва, телекомпаніях, продакшн-компаніях України, серед них: Національний академічний театр ім. І.Франка, Академічний драматичний театр юного глядача ТЮГ на Липках, Академічний драматичний Молодий театр, Муніципальний театр «Київ», приватний театр «Браво», театр «Срібний острів», театр «Єсіних», Театральна майстерня Олега Роєнка, Театральна майстерня Центра Леся Курбаса, Антрепризи Артура Артименьєва, Театральна біржа Лева Сомова, Палац культури ім. Т. Шевченка м. Скадовськ, а також на кіностудіях та в продакшен-компаніях «Казка–фільм», «Вітамін-студіо»;
  • практика студентів спеціальності аудіовізуального мистецтва та виробництва проходить на Національній кіностудії ім. О.П.Довженка, телеканалах СТБ, ICTV, УТ-1, Центральний канал та в окремих художніх кінопроектах;
  • участь студентів у зйомках художніх повнометражних та короткометражних фільмів, серіалів на професійних кіностудіях, Міжнародному фестивалі «Молоде телебачення» ім. Чубасова; творчих конкурсахна найкращу відео-, теле-, фотороботу.

У 2016 – 2017 н.р. студенти Інституту приймали активну участь у фестивалях та конкурсах, зокрема:

  • Міжнародний Каннський кінофестиваль;
  • Всеукраїнський молодіжний фестиваль кіно-театральної творчості «Зірки, що зійдуть завтра»;
  • Інститутський студентський фестиваль «Через терни до зірок» - «Per aspera ad astra»;
  • Всеукраїнський театральний фестиваль «Людина граюча»;
  • IV і V Міжнародні музичні фестивалі «О-FEST 2016», «О-FEST 2017»;
  • Історико-культурний фестиваль «Парк Київська Русь ХІІІ ст.»;
  • Всеукраїнський відкритий конкурс читців ім. Т.Г. Шевченка.

Важливою складовою для гармонійного розвитку творчої особистості майбутніх фахівців кіно і театру є зустрічі, майстер-класи відомих українських та зарубіжних митців – режисерів, кінокритиків, композиторів, акторів і художників. Протягом 2015-2017 років студенти Інституту мали змогу дізнатись більше щодо кар'єрної стратегії в акторській та режисерській професіях, шляхів успішного професійного зростання, отримати відповіді на хвилюючі їх питання, спілкуючись з відомими творчими особистостями:

  • Крістофер Касс – голлівудський актор і режисер, заступника декана акторського факультету Нью-Йоркської Кіно Академії (NYFA) у Лос-Анджелесі (США);
  • Максим Шоренкович – композитор-імпровізатор, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів, член спілки композиторів України, лауреат премії Тарковських, автор нових прийомів звуковидобування - Нитки Шоренкова, автор музики до фільмів, вистав та мюзиклів;
  • Наталія Вальда-Прохорова - режисер, продюсер, організатор кінофестивалів в Україні і Греціїї;
  • Василь Васильович Неволовий - театральний критик, педагог, кандидат мистецтвознавства, професор КНУКіМ;
  • Лариса Кадочникова - народна арт. України, лауреат Шевченківської премії, лауреат премії ім. О.П. Довженка, володарка Призу Української Академії кіномистецтва «Золота дзиґа» «За вагомий внесок в кіномистецтво»;
  • Дмитро Томашпольський - кінорежисер, лауреат державної кінопремії ім. О.П.Довженка, лауреат Премії Української Академії кіномистецтва «Золота дзиґа»;
  • Євген Тищук – головний режисер Мукачівського академічного драматичного театру;
  • Валерій Жерегі - член Євразійської академії мистецтв, кінорежисер, сценарист, продюсер;
  • Влада Литовченко - директор Вишгородського Історико-культурного заповідника, Голова міжнародного фонду культурного співробітництва, к.і.н., Міс Україна 1995р.;
  • Любов Титаренко - художній керівник Київського театру «Браво» заслужений діяч мистецтв України;
  • Володимир Бистряков - композитор, заслужений артист України;
  • Ірина Кліщевська - народна артистка України, художній керівник Київського театру «Колесо»;
  • Євген Тищук - головний режисер Мукачівського драматичного театру;
  • Фокін Вітольд Павлович - Перший Прем’єр-Міністр України, творча зустріч і презентація поеми «Руслан і Людмила» українською мовою в його перекладі;
  • Любомир Левицький - сучасний кінорежисер українського кіно, творча зустріч та прем’єра фільму «Селфі-паті» за участю головних виконавців ролей.
НАУКОВІ СТУДЕНТСЬКІ ТОВАРИСТВА:
  • «Кінокадр» (керівник – доц. Мошкіна О.І.);
  • «Кіноклуб – Tractus» (викл. Велущак М.С.);
  • «Акторський клуб», де студенти можуть знайомитись з шедеврами світового кіномистецтва, поетичними , літературними вечорами.
При Інституті телебачення, кіно і театру діє:
  • навчально-виробнича телестудія, яка випускає телевізійні програми «Студентський квиток», що демонструються на 17 телеканалів України і сюжети для яких готують студенти Інституту та Інституту журналістики;
  • навчальний театр «КОВЧЕГ» (відкритий 12 листопада 2010 року), на сцені якого постійно проходять вистави. Театр є базою практики для студентів, для проведення фестивальних і конкурсних показів інших театральних закладів. Репертуар театру в першу чергу складається з вистав випускних курсів, серед яких: «Шукаю людину» реж. Валерія Демченко - моновистави «Нотатки божевільного» М.Гоголь., «Едіт Піаф», «Привиди» Г.Ібсена, реж. н.а. України Лев Сомов, фестивальні покази «Через терни до зірок» -вистави і покази 1-4 курсів.
  • літературно-поетичний театр:
    «Катерина» Т.Г. Шевченка; «Міфи Срібного століття» - поезія та доля поетів Срібної доби»; «Донжуанський список Пушкіна»; «Російські поети Срібної доби»; «Тільки любов» – сонети Шекспіра, Данте, Петрарки та Луїзи Лабе, а також вечори європейської та української балади, байки Крилова; «Шукаю людину»; «І заплачуть…бомжі» за мотивами п’єси М.Горького «На Дні»;
  • студентський театр-студія Олега Роєнка (заслужений артист України, актор Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, доцента кафедри театрального мистецтва Роєнка О.О.;
  • театр-студія народного артиста України Льва Сомова

Творчі успіхи студентів і досягнення викладачів Інституту знаходять відображення в сюжетах українських телеканалів, а також на шпальтах всеукраїнських газет.
Зокрема, 2014 р. - канал «Культура» відзняв 11 серій про творчі доробки студентів (майстерні заслуженого діяча мистецтв України Кочевенка Ю.В. та заслуженого артиста України Роєнка О.О );
2015 р. - 5 серій студентської вистави «Шекспіріада» (майстерня засл. діяча мистецтв України В. Кочевенка) для програми «Майстер-клас» Ольги Джигурди.
Творчі досягення студентів висвітленні у тижневику «Газета 2000», а в 2016-2017 н.р. знято і видано в ефір в програмі «Майстер-клас» Ольги Джигурди наступні студентські вистави: «І заплачуть… безхатьки», «Шукаю Людину», «Привиди» Г. Ібсена (майстерня Льва Сомова), «Одруження Бальзамінова» (майстерня Олега Роєнка).

В 2013-2016р. студенти взяли активну участь у кіно-, театральних і культурологічних фестивалях:

  • Бердянський міжнародний кінофестиваль;
  • Свято-Георгіївський православний фестиваль мистецтв;
  • Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні» м. Дніпродзержинськ;
  • Кінофестиваль Запорізька Сінерама;
  • Міжнародний кінофестиваль молодого кіно «Х Муза»;
  • Міжнародний кінофестиваль « Молодість»;
  • Театральний фестиваль «Джойфест»;
  • Всеукраїнський міжнародний фестиваль ім. В. Чубасова «Молоде телебачення»;
  • Відкритий студентський фестиваль КиМУ «Через терни до зірок»;
  • Всеукраїнський молодіжний фестиваль кіно-театральної творчості «Зірки, що зійдуть завтра»;
  • Міжнародний фестиваль музичного та театрального мистецтва «О - Fest» м.Буча-м.Київ;
  • Арт-фестиваль пластичних мистецтв «Без слів» КНУТКіТ ім. Карпенка Карого.

ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ ІНСТИТУТУ

IX Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва "HOMO LUDENS" м. Миколаїв

вистава «І заплачуть… безхатьки» - «Краща вистава фестивалю» – приз критиків (реж. н.а. України Льва Сомова);

Анастасія Сегеда - «Краща жіноча роль».

«І заплачуть… безхатьки», реж. Лев Сомов. Вистава отримала 16 нагород високопрофесійного театрального журі, відзначену критиками, як «Культурний шок» фестивалю.


«Через терни до зірок» студентський фестиваль Інституту телебачення кіно і театру КиМУ

Андрій Сторожик - Гран-Прі фестивалю (IІ курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Олександр Заїка - «Краща чоловіча роль фестивалю» (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Дарія Нечитайло - «Краща жіноча роль фестивалю» (IV курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Олександр Лєліков - диплом «Надія» (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Дарія Виниченко - диплом «Надія» (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Роман Харандюк - «Краща чоловіча роль» (IV курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Вікторія Сірак Харандюк - «Краща жіноча роль другого плану» (IV курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Ерік Блищик - «Приз глядацьких симпатій» (I курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);

Інна Гайдамачук - «Приз глядацьких симпатій» (IІ курс, майстерня н.а. України Льва Сомова);


Бердянський міжнародний кінофестиваль

Олексій Єсаков — диплом «За новаторське рішення в жанровому кіно» (студент спеціальності «Кіно-, телемистецтво»);

Марина Яковенко — диплом «За кращий акторський дебют у студентському кіно» (студентка спеціальності «Театральне мистецтво», реж. Денис Манушевич (Україна, КНУКіМ)).


Театральний фестиваль “Джойфест”

Андрій Калукоглу - «Краща чоловіча роль» (майстерня н.а. Льва Сомова);

Володимир Ситник - головна роль Всеукраїнської прем’єри повнометражного к/ф «Селфі паті», реж. Любомира Левицького (студент 4 курсу ТМ, майстерні н.а. України, проф. Льва Сомова).


«Зірки, що зійдуть завтра» Всеукраїнський молодіжний фестиваль кіно- театральної творчості

вистава «Шукаю людину» - Гран-Прі фестивалю (реж. Валерія Демченко 3–ТМ Інтитуту телебачення кіно і театру КиМУ;

Анастасія Сегеда - «Краща жіноча роль» (IV курс, майстерня н.а. України Льва Сомова) Інтитуту телебачення кіно і театру КиМУ.


Х Всеукраїнський VІІ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова (2016 р.)


Володимир Паляниця - диплом І ступеня, номінація «Публіцистична програма», «ГОЛОС» (випускник КиМУ-2016);

Марія Компанець - диплом ІІ ступеня, номінація «Постановочна студентська відеоробота», «Янгол» (випускниця КиМУ-2015);

Вінницька ОДТРК «Вінтера» - Світлана Малик - диплом І ступеня, номінація «Публіцистична програма», «Слідами лютневого снігу» (студентка КиМУ);

Наталія Кудрик - спеціальний диплом журі в номінації «Студентська відеоробота», «Навіки твій», за сучасне прочитання класичного твору (студентка КиМУ);

Олександра Башкатова - спеціальний диплом студентського журі за кращу акторську роботу в номінації «Постановочна відеоробота», «Чого я хочу» (студентка КиМУ);

Салеомона Андрія - спеціальний диплом журі в номінації «Студентська відеоробота», «Художник UA», за творче рішення (студент КиМУ).


ХІ Всеукраїнський VІІІ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» імені В.Л. Чубасова (2017 р.)


Владислав Ус - Гран-Прі фестивалю - спеціальний приз імені кінорежисера Андрія Бенкендорфа, у номінації «Постановочна робота», художній короткометражний фільм «Апостол миру» (студент 4-го курсу Київського міжнародного університету);

Анастасія Борсук - номінація «Студентська відео робота» - «Спрага неба» (художній короткометражний фільм) (студентка 4-го курсу);

Ганна Цуріка - номінація «Студентська відео робота» - «Дозвіл на заборону» (художній короткометражний фільм) (випускниця КиМУ).


Випускники Інституту успішно працюють в українських і закордонних театрах, теле- та кінопроектах:

  • Київський академічний драматичний театр ТЮГ НА Липках - Юрій Коротунов, Вадим Куценок;
  • Національний академічний театр російської драми ім. Лесі України – Денис Бортний;
  • Московський театр ростових ляльок – Анастасія Глазиріна;
  • Міжнародна шоу-програма в Південній Кореї – Світлана Оніщак;
  • Приватний театр КХАТ – Марія Романова, Антон Бухов;
  • Київський муніципальний театр «Київ» – Юлія Ковнеристова, Наталія Кудряшова, Анастасія Сердюк, Павло Макєєнков, Олександр Кривуца, Карина Коломієць;
  • Севастопольський театр військово-морських збройних сил – Аліна Розуменко; Артур Трухан;
  • Київський театр Єсіних - Ігор Минаєв, Володимир Ситник, Ірина Сопіт;
  • Київський театр «Браво» - худ. керівник заслужений діяч мистецтв України Любов Титаренко, грають випускники Марія Махотіна, Ірина Сопіт, Наталія Кудряшова, Надія Ільченко, Юлія Ковнеристова;
  • Київський приватний театр-антреприза «Тисячоліття» під керівництвом випускниці акторського відділення КиМУ Надії Ільченко, в якому працюють випускники і студенти Інституту Роман Григиль, Надія Ільченко, Сергій Крощенко, Ярослав Лєбєдєв, Маргаоита Савкун, Наталія Глоба;
  • Київський академічний драматичний театр Тимур Бурлака, Андрій Сторожик (студенти III курсу);
  • Театр «Срібний острів» - худ. керівник Заслужена артистка України Людмила Лимар, Юрій Раєвський, Ольга Садовська, Антоніна Коротенко.